Головне

8 співробітників Запорізької АЕС поранені через «удари дронів» поблизу Енергодара

8 співробітників Запорізької АЕС поранені через «удари дронів» поблизу Енергодара

8 співробітників Запорізької АЕС поранені через «удари дронів» поблизу Енергодара

Співробітники Запорізької атомної електростанції зазнали поранень внаслідок ударів дронів поблизу станції, заявило Міжнародне агентство атомної енергії 4 липня.

Про це в МАГАТЕ заявили з посиланням на дані персоналу станції:

«ЗАЕС повідомила МАГАТЕ, що вісім працівників, які зазнали поранень в ході вчорашнього удару дронами, були членами персоналу ЗАЕС».

За даними агентства, три безпілотники, починаючи з 10:40 3 липня, влучили в одну з електропідстанцій поблизу міста Енергодар, який є супутником ЗАЕС.

«Постраждали вісім працівників, одному з яких знадобилася медична допомога, повідомили на ЗАЕС. Експертів МАГАТЕ повідомили, що ймовірний удар також спричинив витік масла принаймні з одного з двох трансформаторів підстанції, пошкодив верхню частину одного з них, а також лінію з’єднання», – заявила агентство.

Постраждала підстанція «Радуга» наразі не працює, але Енергодар і прилегла промислова зона, за даними МАГАТЕ, все ще мають електроенергію.

Також, за звітом агентства, експерти МАГАТЕ, які працюють на станції, повідомляли, що бачили дим і чули вибухи з боку розподільчої станції 750 кіловат. Вони дізналися, що дрони поцілили в ліс поблизу, спричинивши пожежу.

Читайте також: Поблизу ЗАЕС знищили одну зі станцій радіаційного моніторингу – МАГАТЕ

Це інцидент створює ризики, оскільки він поставив під загрозу єдину вцілілу лінію електропередачі, яка забезпечує станцію живленням, зокрема, для охолодження шести реакторів під час холодної зупинки, пояснили в установі.

Запорізька АЕС – найбільша атомна електростанція Європи. Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС на початку березня 2022 року. У вересні 2023 року президент «Енергоатому» повідомив, що на станції залишаються працювати 822 українських атомників. Україна неодноразово звинувачувала російських окупантів у викраденнях і катуваннях персоналу станції.

Територія станції періодично зазнає обстрілів, в яких Україна і Росія звинувачують одна одну. Українська влада також заявляла, що російська армія використовувала ЗАЕС для зберігання військової техніки і дислокації своїх військовослужбовців.

Новини