Політика

Банкова відреагувала на звинувачення Міноборони РФ про застосування хімзброї

Банкова відреагувала на звинувачення Міноборони РФ про застосування хімзброї

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк відреагував на заяву Міноборони РФ про нібито застосування Україною хімічної зброї проти російських окупантів у Запорізькій області.

«Надмірне вживання дешевого неліцензійного алкоголю в 40-градусну спеку разом із простроченими сухпайками «армії росії» абсолютно точно може призводити до непередбачуваних наслідків. Українська земля ніколи не буде гостинною до російських окупантів. Нескінченна блювота — це ще найкраще, що може на вас тут чекати. Однак розуміємо, що чекати від вас адекватності — не на часі, тому продовжуйте розповідати «байки доброї волі» про масштабне використання «алкогольної хімічної зброї», – написав він у телеграмі.

Міноборони РФ 20 серпня повідомило про відправлення до шпиталю кількох російських військових, які перебували на території окупованої Запорізької області України.

Відомство заявило, що «у них спостерігаються ознаки отруєння», і звинуватило Київ у тому, що «режим Зеленського санкціонував застосування отруйних речовин проти російських військовослужбовців».

Інцидент нібито стався 31 липня. Скільки саме військових було госпіталізовано – російська сторона не уточнювала.

«В результаті проведеного обстеження в організмі військовослужбовців було виявлено отруйну речовину – ботулотоксин типу «В». Ця речовина є органічною отрутою штучного походження», – заявили в Міноборони РФ.

Російська сторона заявила, що готує для направлення до ОЗХО (Організація із заборони хімічної зброї) документи «з результатами всіх аналізів російських військовослужбовців».

У квітні захисники Маріуполя з полку «Азов» заявили, що російські військові скинули з безпілотника отруйну речовину невідомого походження на українських військових і цивільних у місті.