Політика

Делегацію для переговорів щодо вступу України до ЄС очолить Стефанішина – указ президента

Делегацію для переговорів щодо вступу України до ЄС очолить Стефанішина – указ президента

Президент України Володимир Зеленський затвердив склад делегації для участі у переговорах з Європейським Союзом щодо укладення Угоди про вступ України до ЄС – про це йдеться в указі на сайті президента.

Згідно з ним, до делегації входять понад 30 посадовців, переважно представники уряду. Їх очолить віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, яка також визначена «головним переговірником».

Серед інших членів делегації – голова Офісу президента Андрій Єрмак, перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко та голова Антимонопольного комітету Павло Кириленко.

Читайте також: Санду підписала указ про переговори щодо вступу Молдови до ЄС

Указ також доручає Кабінету міністрів затвердити склад робочих груп для підготовки переговорних позицій Києва та забезпечити «усебічне опрацювання переговорних позицій України під час переговорів з Європейським Союзом щодо укладення Угоди про вступ України до Європейського Союзу із залученням представників громадськості та бізнес-середовища».

Рада Євросоюзу 21 червня схвалила переговорні рамки для України і Молдови.

Європейська комісія 7 червня підтримала початок переговорів про вступ України до Європейського союзу.

У травні президент Володимир Зеленський повідомив, що Київ «активно готує на червень» затвердження переговорної рамки і фактичного початку перемовин про вступ України.

Європейська рада 14 грудня вирішила розпочати переговори про вступ України і Молдови до Європейського союзу, а також надала Грузії статус кандидата в члени ЄС.