Політика

Дві партії із репутацією «друзів Путіна» бойкотували виступ Зеленського в бундестазі

Дві партії із репутацією «друзів Путіна» бойкотували виступ Зеленського в бундестазі

Президент України Володимир Зеленський 11 червня вперше особисто виступив у німецькому бундестазі. «Німеччина на нашому боці в наших стражданнях та болю», – проголосив Зеленський під оплески депутатів. У залі в цей час не було депутатів від фракцій двох проросійських партій, – правопопулістської «Альтернативи для Німеччини» та лівого Союзу Сари Ваґенкнехт, звертає увагу видання Politico.

Перший особистий виступ у бундестазі президента України мав привернути увагу до конференції з відновлення країни, яку нині руйнує Росія. Але цій темі довелося конкурувати з демаршем представників двох партій, пише «Німецька хвиля».

«Альтернатива для Німеччини» та Союз Сари Ваґенкнехт мають репутацію «друзів Путіна», але прикриваються гаслами за мир, зазначає автор публікації. Мовляв, Україна хоч і жертва нападу Росії, але не хоче домовлятися з Москвою, готова втягнути Захід у світову війну, а тому не варто її більше підтримувати, насамперед зброєю.

Саме під такими гаслами обидві опозиційні партії досягли успіху на виборах до Європарламенту.

Демарш під час виступу Зеленського – перший такий випадок у бундестазі. У 2022 році президент України виступав тут по відеозвʼязку. Аналогічний досвід мав Зеленський 2023 року в Австрії, коли місцева Партія свободи, близька за ідеологією до «Альтернатива для Німеччини», бойкотувала звернення президента України до депутатів австрійського парламенту.