Події

«Дипломи, які ніколи не видадуть». У Львові вшанували пам’ять загиблих студентів

«Дипломи, які ніколи не видадуть». У Львові вшанували пам’ять загиблих студентів

У Львові на площі Ринок організували одноденну акцію «Дипломи, які ніколи не видадуть». Вона присвячена студентам, які загинули у Маріуполі, Харкові, Бучі, Чорнобаівці, Миколаєві, Чернігові, інших українських містах, тим молодим людям, які не встигли закінчити навчальний заклад і отримати дипломи.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, також акцію присвятили студентам, які перервали навчання і пішли захищати країну, і тим, хто потрапив у полон до російських загарбників.

«Сьогодні – Міжнародний день молоді. І ми зробили акт пам’яті студентській молоді, яка загинула під час війни. Ми виготовили загальні дипломи пам’яті всім розбитим містам, де народжувалися і вчились загиблі. На окремих дипломах є імена студентів, які загинули від ворожої кулі чи зараз на полі бою», – каже студентський мер Львова Станіслав Гвоздінський.

Зразки дипломів розвішали на банерах. На них вказані конкретні імена студентів з інформацією про них , а також написані назви українських міст, які російські війська зруйнували і продовжують руйнувати.

Акція триватиме впродовж дня.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На середину липня Україна оцінювала втрати Росії у війні в більш ніж 38 тисяч особового складу. Кремль не озвучує дані щодо загиблих під час вторгнення, але визнає, що втрати «значні». Наприкінці червня президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п’яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини станом на 24:00 31 липня змогло підтвердити 5327 випадків загибелі, 7257 – поранення цивільних людей в Україні через повномасштабну війну, розпочату Росією. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.