Політика

Фіцо вперше з’явився на публіці після замаху і заявив, що хотів би поїхати з Орбаном до Києва і Москви

Фіцо вперше з’явився на публіці після замаху і заявив, що хотів би поїхати з Орбаном до Києва і Москви

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що він приєднався б до свого угорського колеги Віктора Орбана під час його поїздок до Києва і Москви, якби його здоров’я дозволяло.

Про це Фіцо сказав 5 липня під час своєї першої появи на публіці після замаху у травні. Прем’єр виступив на вечірній церемонії з нагоди Дня святих Кирила і Мефодія, державного свята в Словаччині.

«Я хочу висловити своє захоплення прем’єр-міністру Угорщини за те, що він без вагань поїхав до Києва та Москви, – сказав Фіцо у своїй промові. – Якби мій стан здоров’я дозволяв мені поїхати, я б із задоволенням приєднався до нього».

Замах на Робера Фіцо був скоєний 15 травня. У нього вистрілили кілька разів після того, як він вийшов привітати прихильників після закінчення робочого засідання в місті Гандлова. Стрільця одразу затримали. За повідомленнями, це 71-річний письменник та політичний активіст Юрай Цинтула. Він пояснив свої дії незгодою з політикою уряду та визнав провину.

Після візиту до України Віктор Орбан прибув 5 липня до Москви, за його словами, для продовження «мирної місії».

Перебуваючи в Києві 2 липня, Орбан заявив, що представив Зеленському пропозицію про припинення вогню для переговорів із Росією.

Президент України публічно не висловив своєї думки щодо цієї пропозиції, але пізніше 2 липня речник президента повідомив, що Зеленський дав Орбану можливість висловитися.

Заступник голови адміністрації Зеленського Ігор Жовква також зазначив, що Угорщина не перша країна, яка виступила з потенційним мирним планом.

Новини