Головне

Голова МЗС повідомив, за яких умов Україна розірве дипломатичні відносини з Білоруссю – Forbes

Голова МЗС повідомив, за яких умов Україна розірве дипломатичні відносини з Білоруссю – Forbes

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що дипломатичні відносини з Білоруссю будуть розірвані у разі вторгнення білоруських військ на територію України.

«Білорусь є співучасником злочину Росії, це питання ніхто не ставить під сумнів. Ми розірвали дипломатичні відносини з Російською Федерацією одразу після початку повномасштабного наступу. Так само вони (відносини з Мінськом – ред.) будуть розірвані, якщо Збройні сили Республіки Білорусь перетнуть кордон України», – сказав Дмитро Кулеба в інтерв’ю українському виданню Forbes.

Читайте також: Росія хоче втягнути Білорусь у війну проти України, щоб «утилізувати» її армію – Подоляк

Голова українського МЗС також зазначив, що білоруський маршрут постачання українського зерна розглядається як «шлях останньої надії», якщо ніщо інше не спрацює.

«Нікому не хотілося співпрацювати з Мінськом, який є співучасником агресії, в будь-якому торговельному питанні. Але дуже добре попрацювали логісти та приватні інвестори (трейдери, по суті) в плані розширення можливостей наземних шляхів через країни Євросоюзу, пішов прогрес у переговорах щодо морського шляху, тому варіант аварійного білоруського маршруту більше не на порядку денному», – додав Дмитро Кулеба.

За його словами, на переговорах у Стамбулі (Туреччина) сторони досягли домовленості про розблокування українських морських портів.

Читайте також: Агентство Moody’s повідомило про дефолт Білорусі за зовнішнім боргом

«Тепер все це потрібно викласти на папері. Ми не погодимося на жодне рішення, яке залишить бодай найменшу лазівку для можливості фронтальної атаки на українські порти з моря з боку Росії», – наголосив міністр закордонних справ.

Білорусь не є безпосереднім учасником повномасштабної війни в Україні, але надає матеріально-технічну підтримку російському вторгненню, яке почалося 24 лютого, коли частина російських військ увійшла в Україну через білоруський кордон.