Політика

Клименко розповів про зарплати і доплати для нацгвардійців і поліцейських під час війни

Клименко розповів про зарплати і доплати для нацгвардійців і поліцейських під час війни

Клименко розповів про зарплати і доплати для нацгвардійців і поліцейських під час війни

Бійці Національної гвардії на початку служби отримують зарплату в розмірі 21 тисяча гривень. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

За його словами, це мінімальна зарплата, яку отримує нацгвардієць, щойно розпочавши навчання. Згодом його оплата зростає залежно від зони служби.

«Вони отримують на початку 21 тисячу, але перебувають повністю на утриманні Національної гвардії. Це харчування, проживання. Вони більше ні за що не платять. Це ті військовослужбовці, які є тут (на навчанні ред.). Після того, як вони їдуть у зону бойових дій, залежно від місця перебування, 30, 50 чи 100 тисяч вони отримують відповідно», – сказав Клименко.

Міністр також розкрив зарплати і доплати поліцейських під час воєнного стану.

«Базова зарплата поліцейського 17 тисяч, як і в рятувальника. І вони мають також доплати залежно від зони. Наприклад, у Харкові це плюс 30 тисяч – це в Харківській або Донецькій областях. Якщо це, наприклад, Київська область, плюс 10 тисяч доплата може бути. Тобто десь зарплата в районі 25–28 тисяч мінімальна, яка є у поліцейських», – повідомив Ігор Клименко.

11 квітня Верховна Рада ухвалила постанову, яка передбачає 70 тисяч гривень на місяць грошової винагороди для військових «на нулі».

Вона передбачає, що окрім зарплати (20-25 тисяч) і бойових (100 тисяч), військові ще мають отримувати 70 тисяч гривень.

Перед цим секретар комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко зазначав, що профільний комітет включив під час розгляду поправок до законопроєкту про мобілізацію норму про встановлення доплат у розмірі 70 тис гривень для тих, хто виконує бойові завдання на лінії першого ешелону оборони або наступу за кожні 30 днів виконання таких завдань.

Але в останній момент ця норма була прибрана із законопроєкту.

Новини