Головне

Кулеба в Гаазі закличе створити спецтрибунал для розслідування агресії проти України

Кулеба в Гаазі закличе створити спецтрибунал для розслідування агресії проти України

Кулеба в Гаазі закличе створити спецтрибунал для розслідування агресії проти України

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що виступить на конференції в Гаазі із закликом створити спеціальний трибунал для притягнення до відповідальності керівництво Росії за агресію проти України. Про це він розповів на онлайн-брифінгу 13 липня.

За словами міністра, такий крок вже підтримали Парламентська асамблея Ради Європи та інші міжнародні установи, відтак рішення лишається за урядами.

Кулеба пояснив, що такий трибунал є єдиною можливістю притягнути вище політичне і військове керівництво Російської Федерації до відповідальності саме за злочин агресії проти України.

Читайте також: 20 років набуття чинності Римського статуту. Чи є проблемою, що Україна досі його не ратифікувала?

На відміну від воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду, злочин агресії не підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

«Офіс прокурора МКС вже проводить розслідування ситуації в Україні. Водночас МКС не має компетенції розслідувати і переслідувати фізичних осіб за вчинення злочину агресії проти конкретно України у зв’язку з певними правовими обмеженнями, закріпленими в Римському статуті. На сьогодні не існує – це об’єктивна реальність – міжнародного суду або трибуналу, який міг би виконати цю функцію», – розповів він.

Кулеба вказав на те, що російська агресія проти України є найбільшою війною в Європі з 1945 року, відтак спеціальний трибунал стане «належною правовою відповіддю на неї».

За словами міністра, в основі створення нового трибуналу лежатимуть норми і підходи, які використовує МКС і які закріплені в Римському статуті.

«Ми обов’язково притягнемо Росію до відповідальності за всі скоєні злочини. Земля у буквальному сенсі горітиме під ногами росіян не лише на фронті, але і в судах, під ногами тих росіян, які винні у злочинах проти українців», – додав Кулеба.

Як анонсує МЗС, у Гаазі 13 і 14 липня триває конференція Ukraine Accountability Conference щодо притягнення Росії до відповідальності за злочини на території України. До неї долучаться представники МЗС і уряду Нідерландів, Офісу прокурора МКС, Європейської комісії та іноземних держав.

Новини