Політика

Київ закликає ЄС якнайшвидше розпочати підготовку наступного пакета санкцій проти РФ

Київ закликає ЄС якнайшвидше розпочати підготовку наступного пакета санкцій проти РФ

Європейський Союз має якнайшвидше розпочати підготовку до ухвалення наступного, 11-го пакета, санкцій проти Росії, заявляють у Міністерстві закордонних справ України.

«Жодним чином не зменшуючи важливість усунення лазівок для обходу санкцій, ми переконані, що ЄС має якнайшвидше розпочати підготовку до ухвалення наступного, 11-го пакету санкцій. Ми також підтримуємо розширення санкційної коаліції, зокрема шляхом залучення країн Азії та Латинської Америки», – написав речник МЗС України Олег Ніколенко у фейсбуці.

У МЗС нагадують, що до останнього санкційного пакету ЄС не увійшла низка елементів, на яких наполягала Україна: ядерна енергетика, зокрема подальше обмеження діяльності корпорації «Росатом», причетної до окупації Запорізької атомної станції, ІТ-технології, продаж діамантів, морська логістика.

Читайте також: Україна домагатиметься розширення санкцій ЄС на російську атомну галузь – Зеленський

«Реальність така, що Росія досі має доступ до величезних фінансових та технологічних ресурсів. А це – сотні мільйонів доларів, які вона спрямовує на вбивство цивільного населення та знищення інфраструктури в Україні. Тому не час послаблювати санкційний тиск, допоки триває війна в серці Європи», – додає речник зовнішньополітичного відомства.

Київ наголошує, що посилення санкційного тиску та забезпечення дотримання вже чинних обмежень мають бути паралельними процесами і доповнювати один одного.

За рік повномасштабного вторгнення Росії до України ЄС вже ухвалив 10 санкційних пакетів. Напередодні спецпосланник ЄС Девід О’Салліван заявив, що після ухвалення 10-го пакету санкцій ЄС планує змістити акцент на забезпечення дотримання вже чинних обмежень.

25 лютого Європейський союз офіційно затвердив новий десятий пакет санкцій проти Росії через її вторгнення в Україну. До списку включено 121 фізичну та юридичну особу. Пакет передбачає скорочення експорту промислових товарів на 11 мільярдів євро. Для Росії відтепер ускладнюється отримання деталей для авіаційних двигунів, антен та іншої електроніки.