Економіка

Латвія заморозила російські активи на 80 мільйонів євро – голова Комісії з фінансів

Латвія заморозила російські активи на 80 мільйонів євро – голова Комісії з фінансів

Латвія заморозила російські активи на 80 мільйонів євро – голова Комісії з фінансів

Вартість активів, заморожених у банках Латвії через санкції проти Росії, оцінюється в близько 80 мільйонів євро – про це заявила голова Комісії з фінансів та капіталу Санта Пургайле в ефірі каналу TV3 13 вересня, передають місцеві медіа.

За її словами, 80 мільйонів євро – це позначка, на якій зупинився фінансовий сектор. За останні кілька місяців особливих змін у цих цифрах не спостерігалося.

Читайте також: Президент Латвії: «Заборона в’їзду для росіян – це механізм тиску на Росію»

«Ми бачимо збільшення відтоку грошей до країн на кшталт Казахстану, Узбекистану, Туреччини. Відтак ми пильно аналізуємо дані, вимагаючи пояснень і роблячи висновки», – сказала Пургайле, висловивши переконання, що всі, хто намагається обійти санкції, рано чи пізно будуть викриті.

За словами голови Комісії, в Латвії встановлено шістьох людей, які безпосередньо підпадають під санкції, та 35 юридичних осіб, які безпосередньо не включені до санкційних списків, але встановлено, що права власності чи контролю за ними належать підсанкційним особам, відтак активи та цінні папери цих компаній заморожено.

Пургайле припускає, що ця цифра навряд чи відчутно зросте, якщо санкції не будуть розширені.

Читайте також: Підсанкційний мільярдер Герман Хан повернувся до Росії після 10 років життя у Британії – Bloomberg

Захід після початку повномасштабного вторгнення Росії до України почав заморожувати російські активи під своєю юрисдикцією.

Український уряд 5 серпня затвердив рішення про передачу на користь держави низки російських активів. Йдеться про майно, яке належить російській державі, активи, які належать підсанкційним громадянам та компаніям із Росії, а також активи російських банків. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, пропонується конфіскація 903 російських об’єктів – конфісковані активи конвертуватимуться в кошти на оборону та відновлення України.

Новини