Головне

Міноборони Росії заявляє про зупинку участі в «зерновій угоді» після вибухів у Севастополі

Міноборони Росії заявляє про зупинку участі в «зерновій угоді» після вибухів у Севастополі

Росія «призупиняє» участь у реалізації угоди щодо експорту харчів із українських портів – про це заявило російське Міністерство оборони 29 жовтня.

Рішення пояснили «терористичним актом», який Україна нібито здійснила«проти кораблів Чорноморського флоту та цивільних суден, задіяних у забезпеченні безпеки «зернового коридору».

«Російська сторона призупиняє участь у реалізації угод із вивезення сільськогосподарської продукції з українських портів», – заявило російське відомство.

Читайте також: Вибухи у бухті Севастополя: міноборони РФ звинуватило підрозділ ЗСУ, який буцімто готували британські військові

Українська сторона наразі не коментувала цю заяву. При цьому представники української влади неодноразово заявляли останнім часом про гальмування Росією експорту зерна Чорноморським коридором.

22 липня представники України та Росії підписали з ООН і Туреччиною окремі дзеркальні угоди, які спрямовані на розблокування експорту зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням Росії на українську територію.

Днями Росія пригрозила «переглянути співпрацю» з ООН у разі, якщо організація відправить експертів для перевірки походження дронів, які використовуються російськими військовими для ураження цивільної інфраструктури України та ударах по містах. Експерти припускають, що мова йде про перегляд і так званої «зернової ініціативи».

Читайте також: Росія гальмує «зернову ініціативу», понад 150 суден застрягли у черзі – Зеленський

21 вересня світові організації повідомили, що завдяки спільним зусиллям Глобальної кризової групи ООН та Чорноморської зернової ініціативи з України через Спільний координаційний центр вже експортували понад 3 мільйони тонн зерна та продуктів харчування.