Економіка

МВФ оцінює наслідки останніх мит США, у Світовій організації торгівлі «стурбовані»

МВФ оцінює наслідки останніх мит США, у Світовій організації торгівлі «стурбовані»

Митні тарифи, які оголосив президент Сполучених Штатів Дональд Трамп, становлять ризик для глобального економічного зростання, вважає директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва – про це йдеться в її заяві від 4 квітня.

«Ми все ще оцінюємо макроекономічні наслідки оголошених тарифних заходів, але вони явно становлять значний ризик для глобальних перспектив у період млявого зростання. Важливо уникати кроків, які можуть завдати подальшої шкоди світовій економіці», – йдеться в її заяві.

Георгієва закликала США та їхніх торгових партнерів конструктивно працювати над «вирішенням торгової напруженості та зменшенням невизначеності».

Читайте також: Трамп заявив, що готовий до обговорення тарифів, якщо інші країни запропонують щось «феноменальне»

Вона додала, що МВФ поділиться результатами своєї оцінки в звіті World Economic Outlook, який опублікують під час зустрічей МВФ і Світового банку згодом у квітні.

Світова організація торгівлі також поширила коментар генеральної директорки Нґозі Оконджо-Івеали, за якою нові мита, оголошені США на додачу до запроваджених на початку року, можуть призвести до скорочення обсягів світової торгівлі товарами приблизно на 1% цього року.

«Я глибоко стурбована цим падінням і можливістю переростання в митну війну з циклом заходів у відповідь, які призведуть до подальшого падіння торгівлі», – йдеться в заяві Оконджо-Івеали, яку цитуют міжнародні агенції.

Вона вважає, що мита можуть створити значне переорієнтування торгівлі.

Читайте також: У МВФ оцінили ймовірність рецесії через тарифи Трампа

Президент США Дональд Трамп 2 квітня оголосив про запровадження мит на товари з усього світу, які ввозитимуться до Сполучених Штатів.

Базова митна ставка на імпорт усіх іноземних товарів до США становитиме 10%. Такою вона буде для Великої Британії, Бразилії, Австралії, Туреччини, України та багатьох інших країн. Для країн Євросоюзу вона становитиме 20%, для Китаю – 34%, для Південної Кореї – 25%, для Японії – 24%, для Індії – 26%.

Рекордними є ставки для Камбоджі (49%), В’єтнаму (46%) та Шрі-Ланки (44%).