Головне

на Донеччині російські війська зосередилися на встановленні контролю над Сіверськом і Бахмутом

на Донеччині російські війська зосередилися на встановленні контролю над Сіверськом і Бахмутом

на Донеччині російські війська зосередилися на встановленні контролю над Сіверськом і Бахмутом

Російські війська продовжують обстрілювати українські позиції та цивільні об’єкти на різних напрямках в Україні, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України у вечірньому зведенні 16 липня.

Зокрема, обстріли кількох районів Сумської області, за повідомленням, мали на меті «демонстрацію присутності та сковування дій підрозділів Сил оборони».

На Слобожанському напрямку російські війська перегруповуються для подальшого просування в напрямках Барвінкового та Словʼянська.

Читайте також: Два вибухи в Черкаській області, попередньо без жертв – голова ОВА

«На Словʼянському та Бахмутському напрямках противник зосереджує основні зусилля на встановленні контролю над містами Сіверськ та Бахмут. Продовжує задіювати всі наявні засоби вогневого ураження по лінії зіткнення», – повідомляє штаб.

Крім того, російські війська знову намагалися встановити контроль над Вуглегірською ТЕС та покращити тактичне положення в районах Івано-Дар’ївки, Григорівки, Новолуганського й Семигір’я – за зведенням, українські підрозділи змусил їх відступити.

«Наші підрозділи продовжують успішні виконання ракетно-артилерійських вогневих завдань на визначених напрямках та стійко тримають оборону», – звітує командування.

Завершується сто сорок третя доба повномасштабної війни РФ проти України.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини станом на 24:00 26 червня змогло підтвердити 4731 випадок загибелі, 5900 – поранення цивільних людей в Україні через повномасштабну війну, розпочату Росією. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Новини