Політика

На саміті у Швейцарії розглянуть три «ключові пункти» формули миру – Зеленський

На саміті у Швейцарії розглянуть три «ключові пункти» формули миру – Зеленський

На саміті у Швейцарії розглянуть три «ключові пункти» формули миру – Зеленський

На саміті миру у Швейцарії, який відбувається 15 та 16 червня, розглянуть три «ключові пункти» формули миру, які підтримують всі учасники саміту, заявив президент України Володимир Зеленський.

За словами президента, перший саміт миру буде сфокусований на першочергових пунктах української формули миру – ядерна, гуманітарна та продовольча безпеки.

«Ми сфокусуємось на цих першочергових пунктах формули миру. Працюючи над ними, ми можемо досягти угоди та створити план дій для кожного пункту формули миру», – сказав президент.

За його словами, «сьогоднішній інавгураційний саміт миру включає три панелі, на яких кожна країна може показати своє лідерство».

«Що може принести цей саміт? По-перше, довести, що повернення безпеки можливе. По-друге, надати реальний план, щоб кожен крок до миру працював – від ядерної та продовольчої безпеки до повернення полонених та депортованих людей, до повного завершення війни без загрози її початку. Я вірю, що це можливо», – розповів Зеленський.

Президент вважає, що наразі «немає жодної потреби вигадувати велосипед, коли статут ООН вже визначає підвалини миру та нормального співіснування народів».

«Нам треба просто повернутися до них. З цією метою нам треба визначити, як держави будуть співіснувати. Це зрозумілі та можливі цілі», – підкреслив він.

15-16 червня Швейцарія приймає Глобальний саміт миру, у якому бере участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них немає.

Президентка Швейцарії перед самітом наголосила, що в певний момент у майбутньому Росія має бути включена у мирний процес, а міжнародна спільнота, на думку Віоли Амгерд, може «підготувати ґрунт для прямих переговорів між сторонами, що воюють».

Новини