Політика

Новий очільник Херсонської ОВА Янушевич заперечує, що він був люстрований за роботу при Януковичі

Новий очільник Херсонської ОВА Янушевич заперечує, що він був люстрований за роботу при Януковичі

Новопризначений голова Херсонської обласної військової адміністрації Ярослав Янушевич в інтерв’ю програмі Свобода Live спростовував повідомлення ЗМІ, що він нібито був люстрований за роботу в державних органах влади за каденції президента-втікача Віктора Януковича.

Про ніби люстрацію писали на початку серпня газета «Дзеркало тижня» і херсонське видання «Мост», стверджуючи, що Янушевич в 2014 році був люстрований і не мав право займати державні посади до 2024 року.

«Якщо бути точним – я не був люстрований, бо свого часу я подав рапорт про звільнення і був звільнений з державної служби. Тому я не перебував в реєстрі так званих «люстрованих осіб». Це була моя принципова позиція. Я взагалі не збирався повертатись на державну службу і, можливо, я б ніколи не зробив би це якби не війна», – сказав голова Херсонської ОВА в інтерв’ю.

«І для мене було принциповим дочекатись цих 10 років і наприкінці цих 10 років через суд поновити своє ім’я, своє право на те, що я така ж людина як і всі – маю право працювати і є не є дотичним до узурпації влади колишнім президентом. Тому я вичекав вісім років, подав до суду і через суд я отримав рішення, що я не підлягаю люстрації», – додав він.

За словами 44-річного Янушевича, на його рішення повернутися на державну службу вплинула війна.

«Я вважаю, що кожна людина, яка на сьогоднішній день має професійні навички, які можуть допомогти, повинна їх запропонувати і використати їх максимально. Тільки тоді ми виборемо перемогу», – сказав він.

Янушевич раніше працював заступником різних керівників від податкових інспекції та міліції до фінансового моніторингу.

У 2013 році він керував ДП «Документ», яке видає паспорти та інші документи.

З вересня 2014 по квітень 2016 року працював на посаді виконавчого директора ДП «Український державний центр радіочастот». Для призначення на цю посаду не потрібно проходити перевірку, згідно з законом «Про очищення влади».

Янушевич нагороджений багатьма орденами та медалями. Орденами «За заслуги» його нагороджували Янукович у 2012 році, Петро Порошенко у 2016 та Володимир Зеленський у 2020 роках.