Політика

Орбан прибув до Москви для «мирної місії». Боррель каже, що він не представляє ЄС жодним чином

Орбан прибув до Москви для «мирної місії». Боррель каже, що він не представляє ЄС жодним чином

Орбан прибув до Москви для «мирної місії». Боррель каже, що він не представляє ЄС жодним чином

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що прибув до Москви для продовження «мирної місії».

«Після Києва до Москви. Наступна зупинка мирної місії», – написав він на своїй сторінці в фейсбуці.

Також речник глави угорського уряду Берталан Хаваші повідомив, що угорський прем’єр прибув до Москви, де планує обговорити з російським президентом Володимиром Путіним шляхи врегулювання війни РФ проти України.

Читайте також: Путін відмовив Орбану: припинення вогню в Україні не буде до початку переговорів

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель у своїй заяві наголосив, що візит Віктора Орбана до Москви відбувається виключно в рамках двосторонніх відносин між Угорщиною та Росією.

«Прем’єр-міністр Орбан не отримав жодного мандату від Ради ЄС на відвідування Москви. Позиція ЄС щодо загарбницької війни Росії проти України відображена в багатьох висновках Європейської Ради. Така позиція виключає офіційні контакти між ЄС і президентом Путіним. Таким чином прем’єр-міністр Угорщини не представляє ЄС жодним чином», – йдеться у заяві.

Коментуючи візит Орбана до Москви, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що «умиротворення не зупинить Путіна».

«Тільки єдність і рішучість прокладуть шлях до всеосяжного, справедливого і тривалого миру в Україні », – написала вона у соцмережі.

Зараз Угорщина є державою-членом ЄС, яка головує в Раді до 31 грудня 2024 року. Дипломатична служба ЄС наголошує, що це не передбачає жодного зовнішнього представництва блоку, за що відповідає президент Євроради та представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки.

Востаннє Орбан відвідував Москву у вересні 2022 року, коли віддав шану на похоронах колишнього президента СРСР Михайла Горбачова.

Перебуваючи в Києві 2 липня, Орбан, який підтримує тісні стосунки з Путіним, заявив, що представив Зеленському пропозицію про припинення вогню для переговорів із Росією.

Читайте також: В ISW проаналізували пропозиції Орбана щодо миру в Україні

Президент України публічно не висловив своєї думки щодо цієї пропозиції, але пізніше 2 липня речник президента повідомив, що Зеленський дав Орбану можливість висловитися.

Заступник голови адміністрації Зеленського Ігор Жовква також зазначив, що Угорщина не перша країна, яка виступила з потенційним мирним планом.

Відтоді, як Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, Орбан виділявся серед лідерів Європейського Союзу та НАТО своїм небажанням погоджувати масштабні західні пакети допомоги Україні.

Новини