Політика

припинення вогню в Україні не буде до початку переговорів

припинення вогню в Україні не буде до початку переговорів

Президент Росії Володимир Путін заявив, що припинення вогню з Україною неможливе до початку переговорів та досягнення чітких домовленостей із Києвом. Таку заяву Путін зробив під час спілкування з журналістами в Астані, запис опублікувала офіційна російська агенція ТАСС.

За словами глави РФ, Москва не може погодитися на припинення вогню, оскільки не впевнена у діях України у відповідь. «Нам не можна допустити, щоб противник скористався припиненням вогню, щоб доозброїтися, доукомплектувати за допомогою насильницької мобілізації свою армію», – заявив Путін. Він наголосив, що для досягнення перемир’я Україна має зробити «такі кроки, які були б незворотними та прийнятними для Росії».

2 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час візиту до Києва запропонував Україні домовитись з Росією про припинення вогню, а тоді сісти за стіл перемовин.

За словами премʼєра Угорщини, Володимир Зеленський висловив свою «відверту думку» про цю пропозицію. Якою була відповідь українського президента, ні Зеленський, ні Орбан не уточнили.

Пізніше заступник голови Офісу президента Ігор Жовква пояснив, що Зеленський дав голові угорського уряду можливість висловити свої думки. Представник ОП вказав на те, що Угорщина не перша країна, яка говорить про такий потенційний варіант розвитку подій.

Жовква додав, що в процесі підготовки Україна планує вибудувати проєкт свого мирного плану спільно «з усіма державами, які до цього готові».

«Якщо агресор дослухатиметься до цього плану, говоритиме про нього, а не говоритиме мовою ультиматумів, то так, під час другого Саміту ми можемо говорити, що представники РФ можуть у тому чи іншому порядку бути присутніми. Ось про це говорив сьогодні президент», – сказав представник ОП.

У середині червня Володимир Путін заявив, що Росія готова припинити бойові дії в Україні у разі виконання кількох умов. Серед них: Україна має розпочати повне виведення військ із території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей у їхніх адміністративних межах, а також офіційно заявити про відмову від планів вступу до НАТО. Крім того, Україна, на думку Путіна, має визнати статус Криму, Севастополя, Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей як суб’єктів РФ, а Захід – зняти санкції з Росії.

Володимир Зеленський назвав умови Путіна щодо припинення бойових дій та початку мирних переговорів «ультиматумом, якому не можна довіряти». «Це те саме, що робив Гітлер, коли говорив: «Віддайте мені частину Чехословаччини, і на цьому все скінчиться». Але ні, це брехня. Ми не повинні довіряти цим повідомленням, тому що Путін іде тим же шляхом», – говорив Зеленський.