Російські атаки змушують Україну будувати децентралізовану енергетичну систему – Шмигаль
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 3 січня назвав основні задачі енергетики на 2023 рік.
«Успішно завершити опалювальний сезон, відновити пошкодження, які завдали війська Росії, забезпечити безперебійну роботу критичної інфраструктури, посилити безпеку енергооб’єктів, особливо АЕС», – перерахував він.
За словами голови Кабінету міністрів, російська агресія зробила ще більш актуальною декарбонізацію енергетики і перехід на відновлювані джерела: сонячну, вітрову та гідрогенерацію, а також водневі технології.
Читайте також: «Енергоатом»: один із блоків АЕС в Україні відключають для капітального ремонту
Як цитує пресслужба уряду, Шмигаль додав, що російські атаки «штовхають до корінної реформи – побудови децентралізованої енергетичної системи», яка буде менш вразливою до нападів.
«Ідеться про створення мініелектростанцій та малих об’єктів генерації, імплементованих в наявну енергосистему», – сказав він.
Крім того, голова уряду анонсував реформу Державного резерву, яка передбачатиме формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів. Також Кабмін планує продовжити інвестувати у збільшення власного видобутку газу.
Росія з використанням безпілотників і ракет розпочала масовані удари по українській енергетичній системі в жовтні. За цей час їй вдалося вивести з ладу значну частину системи, в Україні здійснюються як планові, так і екстрені відключення електроенергії.