Політика

Росія змінила тактику поповнення особового складу своєї армії

Росія змінила тактику поповнення особового складу своєї армії

Росія змінила тактику поповнення особового складу своєї армії

Росія змінила тактику поповнення особового складу своєї армії і намагається набрати найманців із числа громадян країн Центральної Азії, ув’язнених і представників віддалених регіонів, заявило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

«У РФ активно розгортається кампанія під гаслом «від кожного суб’єкта федерації по батальйону». В її рамках Кремль зобов’язав кожен із 85 російських регіонів, включно з Кримом і Севастополем, сформувати та фінансово простимулювати по одному новому батальйону «добровольців» для участі у війні проти України. Щоправда, не всі регіони готові створювати такі батальйони за рахунок місцевого населення. Зокрема, влада Москви формує так званий «мерівський полк», в який здебільшого набираються люди з інших регіонів і навіть громадян країн Центральної Азії (Таджикистан, Киргизстан, Узбекистан). Для заохочення пропонується висока зарплата і можливість отримати громадянство РФ», – йдеться в повідомленні.

«Загалом РФ змінює тактику поповнення особового складу окупаційного контингенту на території України. Щоб уникнути небажаного оголошення мобілізації, набір військовослужбовців здійснюється через приватні військові компанії, Росгвардію і «ЛДНР», – додали у ГУР.

Крім того, за даними розвідки, фіксуються випадки примусу до підписання «контрактів» щодо місцевого населення на окупованих територіях Херсонської і Запорізької областей. «Отримано повний карт-бланш бланш від влади РФ на відбір бойовиків у колоніях», – додали у ГУР.

Крім того, за повідомленням, у Росії розпочали роботу з колишніми випускниками Челябінського танкового училища в запасі у віці до 50 років. «Їх закликають йти добровольцями до танкового батальйону, який орієнтовно формується в Пермі. Там організовується збірний пункт та прибувають танки Т-72, які терміново знімають з довготривалого зберігання», – йдеться в повідомленні.

Раніше голова Секретної розвідувальної служби Великої Британії (відомої як MI6) Річард Мур заявив, що російські військові, швидше за все, візьмуть оперативну паузу в найближчі тижні, бо Росії буде дедалі складніше забезпечувати свій особовий склад.

Минулого тижня високопоставлений представник оборонного відомства США заявив, що Росія щодня зазнає сотні втрат у повномасштабній війні в Україні та втратила тисячі лейтенантів і капітанів, а також сотні полковників і «багато» російських генералів.

Новини