Розвідка Британії проаналізувала атаку БПЛА на Каспійську флотилію Росії
Атака українського безпілотника на головний пункт базування Каспійської флотилії ВМФ Росії в Дагестані, найімовірніше, викличе занепокоєння у російського політичного і військового керівництва, вважають у Міністерстві оборони Британії, яке посилається на дані своєї розвідки.
Британські військові зауважують, що, попри нинішній оперативний темп у Чорному морі, ця атака демонструє, що Україна зберігає здатність завдавати ударів по російських цілях у районах, які раніше вважалися безпечними для проведення операцій.
«До удару український БПЛА, найімовірніше, перетнув велику територію Росії, не будучи перехопленим. Це, найімовірніше,, викличе занепокоєння у російського політичного і військового керівництва», – йдеться у звіті.
У розвідці Британії звертають увагу, що російська Каспійська флотилія, ймовірно, була використана для здійснення масових атак проти України у 2022 році і продовжувала використовуватися для нечастих атак у 2023-2024 роках. Україна, ймовірно, атакувала Каспійську флотилію у відповідь на ці удари по своїй території, однак малоймовірно, що російські кораблі, пошкоджені під час цього удару, були використані для завдання прямих ударів по українській території, вважають у розвідці.
6 листопада Україна атакувала порт Каспійськ у Росії за допомогою безпілотного літального апарату (БПЛА). На той час у порту, ймовірно, перебувало кілька кораблів ВМФ Росії, причому щонайменше два фрегати класу «Гепард», ймовірно, зазнали пошкоджень. Наразі ступінь цих пошкоджень невідомий, проте будь-які пошкодження кораблів, найімовірніше, будуть швидко відремонтовані, припускають у Міноборони Британії.
Згідно з відкритими даними, у Каспійську базуються частини берегових військ, включаючи морську піхоту. Флотилія завдавала ракетних ударів по Україні, а 177-й окремий гвардійський полк морської піхоти ЗС РФ брав участь у боях у Херсонській та Запорізькій областях.