Головне

СБУ підтвердила затримання керівництва «Мотор Січ» та пояснила причини

СБУ підтвердила затримання керівництва «Мотор Січ» та пояснила причини

Служба безпеки України підтвердила затримання президента АТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва та начальника департаменту зовнішньо-економічної діяльності цього підприємства, їх підозрюють у «колабораційній діяльності» та «пособництві державі-агресору».

Як повідомляє пресслужба відомства, затримання відбулося в рамках кримінального провадження щодо незаконного постачання з боку «Мотор Січ» товарів військового призначення для російської штурмової авіації.

За матеріалами слідства, до цього постачання причетне керівництво заводу, розташованого на Запоріжжі, посадовці діяли у змові з наближеними до Кремля представниками російської корпорації «Ростех», яка є одним із головних виробників озброєнь для збройних сил Росії.

«Зловмисники налагодили транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів до країни-агресора. Отриману продукцію окупанти використовували для виробництва та ремонту російських ударних вертольотів типу: Мі-8АМТШ-ВН «Сапсан», КА-52 «Алігатор», Мі-28Н «Нічний мисливець», – йдеться у повідомленні.

Як зазначають у спецслужбі, для обходу обмежень на торгівлю з Росією організатори схеми використовували підконтрольні комерційні структури у трьох країнах Близького Сходу, Європи і Східної Азії, ці компанії відправляли «замовлення» українському виробнику нібито для потреб зарубіжної сторони, але після отримання продукції «посередники» переправляли її до Росії.

Крім того, як повідомляють у СБУ, РФ використовувала іноземних спільників для ремонту та обслуговування власної авіатехніки з використанням українських запчастин.

Встановлено, що вказані вертольоти російські загарбники масово застосовували для повномасштабного вторгнення в Україну. У Генштабі ЗСУ неодноразово заявляли про збиття російських Ка-52.

Напередодні ЗМІ повідомили про затримання президента компанії «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва за підозрою в колабораціонізмі та пособництві державі-агресору.

Читайте також: Pandora Papers: юристи зі США допомагали Китаю в боротьбі за «Мотор Січ»

Наразі підприємство «Мотор Січ» не коментувало ці затримання. У 2019 році журналісти Bihus.Info у своєму розслідуванні повідомляли, що «Мотор Січ», попри заборону на експорт військової техніки до РФ, продовжувала постачати деталі для двигунів до техніки російській армії.