Головне

СБУ показала уламки дрона, який атакував ЧАЕС, через атаку відкрито кримінальне провадження

СБУ показала уламки дрона, який атакував ЧАЕС, через атаку відкрито кримінальне провадження

Служба безпеки України заявляє про відкриття кримінального провадження за фактом російської атаки по укриттю 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС).

Досудове розслідування триває за статтею 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).

«Всередині та поблизу укриття СБУ виявила уламки корпуса російського безпілотника з бойовою частиною та серійним номером», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому в телеграмі.

За даними слідства, сили РФ атакували ЧАЕС дроном-камікадзе під назвою «Герань-2» типу «Шахед» – для максимального вогневого ураження цей ударний безпілотник був споряджений фугасною бойовою частиною.

СБУ з посиланням на оцінки експертів пише, що сили РФ цілеспрямовано вдарили саме по цьому об’єкту. Унаслідок влучання пошкоджено конструкцію укриття.

Російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив у ніч на 14 лютого в укриття зруйнованого 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції, повідомив президент Володимир Зеленський. За його словами, укриття на ЧАЕС було пошкоджене, пожежу загасили.

Згодом Зеленський, спілкуючись із журналістами в Мюнхені, заявив, що атака могла бути цілеспрямованою. За його словами, дрон летів на висоті 85 метрів, а радари не бачать цієї висоти.

Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердило, що вночі на Чорнобильській АЕС прогримів вибух. Там також зазначили, що в дах саркофага АЕС врізався дрон, але не уточнили, чи це був російський дрон.

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що не має точної інформації про атаку, але «не може бути й мови, щоб завдавалися удари по якихось об’єктах атомної інфраструктури», цитують російські ЗМІ. У Росії регулярно заперечують атаки на українські об’єкти, зокрема, цивільні.

За останніми даними ДСНС, триває розбір захисного покриття укриття над зруйнованим 4-им енергоблоком для виявлення осередків тління. Радіаційний фон у нормі – наразі на проммайданчику ЧАЕС зафіксовано 0,57 мкЗв/год, що не перевищує допустимих значень.