Новини

Що не так зі «слугою» Ганною Сінчак з Могилів-Подільської РДА?

Що не так зі «слугою» Ганною Сінчак з Могилів-Подільської РДА?

Послаблення громадського контролю, обумовлене кривавою війною та зміною гуманітарних пріоритетів, посилює зухвалість регіональних князьків. Вони маніпулятивно апелюють до воєнного стану, просуваючи «у народні маси» дуже зручну для них тезу про недоречність політичних суперечок та претензій з боку суспільства.

«Триває війна, тому зараз не на часі», – повторюють чиновники різних рівнів, намагаючись присоромити тих, хто починає ставити незручні запитання й цікавитись їхньою діяльністю. Тим часом за цією інформаційною ширмою відбуваються дійсно ганебні, навіть злочинні дії.

Якщо спитати мешканців Могилів-Подільського району Вінницької області, особливо Ямпільської громади, чи впізнають вони в цьому короткому описі когось зі своїх місцевих діячів, мабуть, переважна більшість вкаже на неї – заступницю голови РДА Ганну Сінчак. Про це у розслідуванні повідомляє агенція “Погляд“.

Неадекватна реакція на критику

Останнім часом прізвище пані чиновниці все частіше згадується у ЗМІ, однак не через відмінну роботу (це їй якось не властиво), а через скандальний шлейф, що тягнеться за нею ще з тих часів, коли вона працювала в нині ліквідованій Ямпільській РДА.

Водночас сама Ганна Аркадіївна докладає титанічних зусиль для формування власного позитивного іміджу. Надмірна активність заступниці голови РДА у соцмережах та хвороблива схильність до самопіару дивує навіть її колег з провладної партії «Слуга народу», осередок якої вона очолює.

Поява ж публікацій, в яких йдеться про справжні, а не вигадані «заслуги», боляче б’є по честолюбству Сінчак. Через це чиновниця починає нервувати, розкидатися безглуздими звинуваченнями та ще більше випинати свою особу в інформпросторі.

Так, під час одного з недавніх «приступів» дійшло до того, що вона вирішила звести рахунки з неназваними опонентами, використовуючи найболючішу тему – поховання воїнів, що загинули на фронті. Сінчак не лише розродилася черговим малозрозумілим дописом, а й «випадково» потрапила у кадр в одязі, дуже схожому на військову форму. Рівень, що тут скажеш…

Подвійне звільнення

А що ж власне так дратує пані Ганну? Таких тригерів достатньо. Наприклад, можна згадати подвійне звільнення з Ямпільської РДА. Перший раз Сінчак була скорочена у далекому 2016 році, отримавши догану за неналежне виконання обов’язків та порушення правил поведінки державного службовця (!)

Другий раз її скоротили на початку 2020 року через ліквідацію відділу внутрішньої політики, який вона очолювала. При цьому чиновниці запропонували іншу посаду, але вона пафосно відмовилась від неї. Щоб залишитися в РДА, вона задіяла всі можливі бюрократичні «важелі»: відпустки, лікарняні, шантаж судовими позовами, інтриги тощо. Все це вона робила під протекторатом деяких «слуг» з Верховної Ради.

Втім, як показала практика, це ще не межа.

Зникла гуманітарка

Все частіше виникають питання до Сінчак з приводу її так званої суспільної роботи. Річ у тім, що чиновниця активно лобіює діяльності чи то громадської організації, чи то волонтерського руху «Воля». Насправді, піар у такі буремні часи можна пробачити: хай там що, аби люди, які цього потребують, отримували б допомогу. Але є певні нюанси.

Отже, не так давно заступниця голови Могилів-Подільської РДА заявила, що «особисто надала допомогу понад тисячі вимушеним переселенцям». Уважні громадяни поцікавилися, звідки ж чиновниця взяла ту допомогу. Може, придбала власним коштом? Чи це заслуга тієї самої організації, якою вона так завзято опікується? Відповіді не було.

Немає реакції Сінчак й на таємниче зникнення гуманітарної допомоги на більше, ніж 10 тисяч євро, надходження якої організував для Ямпільської громади один з депутатів міськради через свого сина у Німеччині.

Подейкують, що одіозна чиновниця через свої зв’язки отримала дозвіл з вищої інстанції, завдяки якому її чоловік, колишній співробітник правоохоронних органів, безперешкодно взявся супроводжувати допомогу з кордону в невідомому напрямку. Зрештою цілий бус з гуманітарною, яку, зокрема, чекали й в Ямпільській ЦРЛ, просто зник.

Жодного звіту так і не надійшло. Втім, це й не дивно, адже правовстановлюючі документи на рух «Воля», завдяки якому Ганна Аркадіївна експлуатує образ благодійниці, відсутні у відкритому доступі. Ймовірно, їх просто немає, бо організація не зареєстрована, а тому й нікому не підзвітна, у тому числі самим ямпільчанам.

Виникає цілком закономірне питання: а чи відповідають дійсності заяви Ганни Сінчак про роздачу допомоги, збір коштів (зокрема, із залученням неповнолітніх), закупівлю товару тощо дійсності? Все дуже просто: офіційно зареєстрована організація зобов’язана надавати фінансові звіти до відповідних інстанцій, в іншому випадку, вона діє поза законом.

Майстриня «перевзування»

Висвітлення цих та інших кричущих фактів, пов’язаних з діяльністю Ганни Сінчак, мають бути оприлюднені. Цілком зрозуміло, що посада заступниці голови РДА, депутатський мандат «слуги» в Ямпільській міськраді не задовольняють амбіції цієї пані.

Очевидно, що завдяки не дуже кмітливим покровителям, прикриваючись лозунгами президента, граючи на емоціях людей, вона намагатиметься йти далі, а значить, буде ще більше популізму, інтриг, маніпуляцій, профанацій та скандалів. Цікаво, партія влади саме цього хоче? Нерозбірливість у кадрових питаннях може дуже дорого коштувати.

В Ямполі добре пам’ятають, як у 2014 році Сінчак за вказівкою тодішнього голови РДА («регіонала» і по формі, і по суті) формувала списки та збирала автобуси для поїздок на т.зв. антимайдан. Не гребувала наша пані й нав’язливою агітацією за «регіони» та зрадника Януковича в державних та громадських установах, а також організацією переслідування інакодумців.

Влада в країні змінилася, змінилися й політичні «погляди» чиновниці, що вилилося в активне розміщення бігбордів на підтримку Петра Порошенка. Минуло ще кілька років, і Ганна Аркадіївна знайшла «виходи» на «слуг народу», удаючи із себе людину прогресивних поглядів. При цьому від підтримки покровителя-«регіонала» вона не відмовилася, хоча саме за рахунок «слуг» очолила Ямпільську РДА.

Хтось скаже, що це політичне чуття, стратегічне мислення. Але більше це нагадує елементарні перевзування у повітрі та безпринципність.

Новини