Головне

Сьогодні на саміті представлені всі частини світу і континенти – Зеленський

Сьогодні на саміті представлені всі частини світу і континенти – Зеленський

Сьогодні на саміті представлені всі частини світу і континенти – Зеленський

На інавгураційному Саміті миру, що розпочався у Швейцарії, «Україні вдалося зібрати 101 країну та міжнародну організацію, на саміті представлені всі частини світу і континенти», зазначив президент Володимир Зеленський у заяві для ЗМІ, яку виголосив разом із президенткою Швейцарської конфедерації Віолою Амхерд.

«Сьогодні на саміті представлені всі частини світу і континенти, різні нації, географічно великі й менші, кожен політичний полюс нашого світу: Латинська Америка, Близький Схід, Африка, Європа, Азія, Тихоокеанський регіон, Австралія, Північна Америка. Погляди, ідеї та лідерство кожного народу для нас однаково важливі. Все, про що буде домовлено сьогодні на саміті, стане частиною такого потрібного нам миротворчого процесу. Вірю, що ми побачимо тут, на саміті, як твориться історія», – сказав Зеленський.

Він наголосив, що «сьогодні – день спільного успіху».

«День, коли ми спробуємо дати шанс дипломатії. Україна ніколи не хотіла цієї війни. Це злочинна та абсолютно не спровокована агресія Росії. Єдиний, хто її бажав – це Путін (президент РФ Володимир Путін – ред.), але у будь-якому випадку світ сильніше. Саме тому народилася Формула миру. Формула єднання світової більшості заради миру, заради повної дієвості цілей та принципів Статуту ООН, міжнародного права, а отже і глобальної безпеки. Це те, що близьке кожній нації світу. Саме тому нам вдалося об’єднати тут, у Швейцарії, 101 країну та міжнародну організацію», – відзначив президент України.

За його словами, «деякі інші країни та їхні лідери» теж виявили зацікавлення у Саміті і відреагували на миротворчий імпульс формули миру.

«Навіть якщо сьогодні їх тут немає, нам вдалося успішно повернути світу ідею, яка полягає в тому, що колективні зусилля здатні зупинити війну та встановити справедливий мир. Ця ідея точно спрацює, бо світ має силу», – наголосив Зеленський.

Він нагадав, що формула миру була презентована на зустрічі Групи двадцяти в Індонезії, після цього відбулися чотири зустрічі радників національної безпеки, «і кожна зустріч наближала світ до першого саміту миру».

Світові лідери збираються 15 червня в Швейцарії на саміт, метою якого є чинити тиск на Росію, щоб вона припинила війну в Україні.

В українському саміті миру візьмуть участь 100 делегацій, зокрема 57 голів держав і урядів з усього світу, 15 червня його відкриватиме президентка Швейцарії Віола Амгерд, повідомила напередодні пресслужба уряду Швейцарії.

Перед початком саміту президентка провела двосторонні переговори з президентом України Володимиром Зеленським.

Виступаючи на спільній пресконференції Амгерд заявила, що міжнародна спільнота має підготувати для ґрунт для того, щоб Росія була включена в мирний процес «у певний момент у майбутньому».

Президент Зеленський, зі свого боку, заявив, що на саміті миру в Швейцарії представлена загалом 101 держава світу, включно з міжнародними організаціями. «Сьогодні – день нашого спільного успіху. Нам усім разом вдалося дати шанс дипломатії», – сказав він.

Саміт проходить на курорті Бюргеншток у кантоні Люцерн. Швейцарія з ініціативи Києва організувала ці міжнародні збори, щоб обговорити шляхи протистояння російській агресії і досягнення миру в Україні.

Москва, яку не запросили на цю конференцію, відкинула цю зустріч як безперспективну. Китай, який має тісні зв’язки з Росією, заявив, що не поїде на конференцію, оскільки вона не відповідає вимогам Пекіна, зокрема щодо участі Росії.

Новини