Сили РФ починають відчувати тиск українських контратак – ISW
Російські війська починають відчувати тиск українських контратак, але здатність України проводити більш потужні контратаки, як і раніше, залежить від постійної військової підтримки від країн Заходу, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
У звіті зазначається, що ЗСУ вже намагаються боротися за ініціативу на полі бою в обмежених і локальних контратаках на тактичному рівні, оскільки нинішній стан позиційної війни вздовж лінії фронту не є стабільним на невизначений час.
Як звертають увагу аналітики, надходження західної допомоги на фронт дозволило українським військам стабілізувати критичні ділянки фронту, а починаючи з середини травня 2024 року ЗСУ провели тактично важливі та успішні локальні контратаки на півночі Харківської області та в напрямку Кремінної (на кордоні Донецької та Луганської областей).
За спостереженнями ISW, українські сили ще не проводять контратаки в масштабах, необхідних для перехоплення ініціативи на полі бою, але ці тактичні українські контратаки збільшують витрати російських військ через те, що вони продовжують дотримуватися своєї повільної, виснажливої теорії просування вперед. Наприклад, українські контратаки на півночі Харківської області змусили російські війська передислокувати окремі російські підрозділи подалі від місця, де гіпотетично має бути їхнє централізоване командування.
Читайте також: ISW: Україні потрібна вчасна допомога Заходу, щоб оснастити новосформовані бригади
Аналітики Інституту вивчення війни спостерігали, що Росія перекинула підрозділи 810-ї бригади морської піхоти (Чорноморський флот) і батальйонну тактичну групу 9-ї мотострілецької бригади (1-й армійський корпус ДНР) на північ Харківської області в середині червня, у той час як інші підрозділи цих бригад залишалися поблизу Кринок, Херсонської області та Торецька Донецької області відповідно, де вони вели бойові дії протягом певного часу.
Нещодавно у ISW також оцінили, що російське військове командування відокремлює та розгортає елементи російських повітряно-десантних (ПДВ) формувань через лінію фронту – частина 137-го полку ПДВ 106-ї дивізії ПДВ, як повідомляється, воюють у Херсонській області, тоді як інша частина полку воює поблизу Сіверська, Донецька область.
«Розпорошеність частин одного і того ж з’єднання є переконливим показником того, що російські війська починають відчувати тиск українських контратак, що підкреслює, що лінія фронту не є такою статичною, як її оцінює Путін. Здатність України проводити більш потужні та організовані контратаки, однак, як і раніше, залежить від постійної військової підтримки Заходу», – констатують аналітики.
Генштаб ЗСУ ввечері 10 липня повідомляв, що за майже добу на фронті відбулося 121 бойове зіткнення. За даними штабу, напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку, також «ворог помітно активізувався на Торецькому і Сіверському напрямках».
Читайте також: Ціль №1: як Росія полюватиме на F-16 в Україні і що врятує літаки
Армія Росії перетнула адмінкордони селища Нью-Йорк на південь від Торецька. Про це у ніч проти 10 липня повідомив проєкт DeepState. Аналітики зазначили, що агресор не зменшує тиск на центр населеного пункту.
У разі захоплення Нью-Йорка російська армія зможе почати штурм Торецька не лише зі сходу, а й з півдня – місто опиниться у напівоточенні. Також агресор, за даними DeepState, просунувся і в Євгенівці на «Очеретинському виступі».