Події

У Генштабі ЗСУ повідомили про наступальні бої військ РФ на двох напрямках

У Генштабі ЗСУ повідомили про наступальні бої військ РФ на двох напрямках

Російські війська намагалися вести наступальні бої на Бахмутському та Новопавлівському напрямках біля населених пунктів Весела Долина, Зайцеве та Водяне, повідомляє у фейсбук Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, противник основні зусилля зосереджує на Бахмутському та Авдіївському напрямках, здійснює вогневий вплив та намагається покращити тактичне розміщення.

На Південнобузькому напрямку, як повідомляє командування, основні зусилля загарбники зосереджують на утриманні займаних позицій, намагаються відновити логістичне забезпечення своїх військ.

На Сіверському напрямку противник продовжує утримувати окремі свої підрозділи у прикордонних районах Брянської і Курської областей, із застосуванням ствольної артилерії здійснював обстріли цивільної та військової інфраструктури біля населених пунктів Кам’янська Слобода та Залізний Міст на Чернігівщині.

Окрім обстрілів з різних видів озброєння низки населених пунктів, російські війська завдали авіаударів біля Времівки, Нескучного, Олександрополя, Мар’їнки на Авдіївському та Новопавлівському напрямках.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На середину липня Україна оцінювала втрати Росії у війні в більш ніж 38 тисяч особового складу. Кремль не озвучує дані щодо загиблих під час вторгнення, але визнає, що втрати «значні». Наприкінці червня президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п’яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини станом на 24:00 31 липня змогло підтвердити 5327 випадків загибелі, 7257 – поранення цивільних людей в Україні через повномасштабну війну, розпочату Росією. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Новини