Головне

У ISW пояснили високі темпи механізованих наступальних операцій російських військ в Україні

У ISW пояснили високі темпи механізованих наступальних операцій російських військ в Україні

Російське військове командування, ймовірно, наказало військам проводити відносно високі темпи механізованих наступальних операцій в Україні, щоб досягти тактичних успіхів до того, як восени ґрунти після дощів обмежать маневреність механізованих підрозділів, йдеться у зведенні фахівців Інституту вивчення війни (ISW) від 9 жовтня.

«Погані погодні умови восени 2024 року і на початку зими 2024-2025 років, ймовірно, ускладнять і обмежать маневр як механізованих, так і піхотних підрозділів, але російські війська можуть намагатися зберегти свій послідовний наступальний тиск на сході України, незважаючи на ці труднощі», – вказано у повідомленні.

Російське військове командування, ймовірно, прагне активізувати механізовані наступальні дії, щоб дозволити російським військам просуватися по відкритих полях і закріпитися в прифронтових населених пунктах, які потім російські війська можуть використовувати як плацдарм для підготовки і проведення наступальних операцій, спрямованих на досягнення оперативних цілей – таких як захоплення Курахового на заході Донецької області або захоплення Покровська, кажуть аналітики.

Читайте також: «Вони більше бояться командирів, ніж померти»: як довго триватиме російський наступ?

Зазначено, що осінні погодні умови обмежать маневр російської піхоти, тому російське військове командування, ймовірно, сподівається, що механізоване просування зменшить кількість відкритих полів, які російській піхоті доведеться перетинати після погіршення погодних умов.

«Російські війська покладаються на невеликі піхотні групи, які просуваються під прикриттям лісосмуг у відкритих полях від населеного пункту до населеного пункту, особливо в напрямку Покровська. Осіння погода призведе до того, що багато вітрозахисних лісосмуг, які складаються з листяних дерев, втратять більшу частину свого листя і будуть менше прикривати російські піхотні групи восени 2024 року і взимку 2024-2025 років, що зробить російських піхотинців більш вразливими до українських безпілотних літальних апаратів і тактичного вогню», – зазначено у звіті.

Армія Росії перемкнула свою увагу зі штурмів околиць Покровська південніше – тепер найбільша кількість атак відбувається на Курахівському напрямку на Донеччині, пише проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії. Там у агресора і найбільші просування – протягом 7 і 8 жовтня DeepState повідомив про захоплення армією РФ Красногорівки і Желанного Першого, а також про успіхи біля Цукуриного, Гірника й у Максимільянівці. Судячи з карти, війська РФ хочуть оточити Гірник і Курахівку, що дозволить йому підійти до найбільшого міста на півдні Донбасу під контролем України – Курахового.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) у нещодавньому звіті заявили, що російські війська не мають достатньої живої сили і матеріальних засобів, щоб продовжувати інтенсивні наступальні дії нескінченно довго, і нинішній наступ на сході України, ймовірно, досягне кульмінації «в найближчі місяці, якщо не тижні».