Події

Україна отримала від США ЗРК NASAMS – Зеленський

Україна отримала від США ЗРК NASAMS – Зеленський

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна отримала від США зенітно-ракетні комплекси NASAMS, які забезпечать додаткову протиповітряну оборону.

«Я хочу подякувати президенту Байдену за позитивне рішення, яке вже було ухвалене. І Конгресу США – ми отримали NASAMS. Це системи ППО. Але, повірте, цього навіть близько не вистачає, щоб покрити цивільну інфраструктуру, школи, лікарні, університети, домівки українців», – сказав Зеленський в інтерв’ю американському телеканалу CBS 25 вересня. Скільки комплексів передали Україні – він не уточнив.

Зеленський також подякував США за HIMARS й інші реактивні системи залпового вогню.

Влада США передачу Україні комплексів NASAMS наразі не коментувала.

16 вересня в Пентагоні заявили, що США у найближчі два місяці нададуть NASAMS, які посилять захист України від повітряних загроз.

Наприкінці червня у США оголосили про надання Україні військової допомоги, яка, серед іншого, передбачала надання двох вдосконалених зенітно-ракетних систем NASAMS.

У серпні Міністерство оборони США повідомило, що анонсований того місяця президентом Джо Байденом пакет військової допомоги України на три мільярди доларів передбачає поставку шести додаткових ракетних систем NASAMS із додатковими боєприпасами.

Читайте також: Як зброя Заходу б’є по російській армії

Новини