Економіка

Україна отримала від ЄС 1,9 мільярда євро за планом Ukraine Facility

Україна отримала від ЄС 1,9 мільярда євро за планом Ukraine Facility

Україна 27 червня отримала від ЄС транш безумовного фінансування в 1,9 мільярда євро за планом Ukraine Facility, повідомило Міністерство фінансів.

«Від початку повномасштабної війни ЄС надав Україні майже 35 мільярдів євро прямої бюджетної допомоги. Ці кошти сприяли підтримці макроекономічної стабільності, а також дозволяють забезпечувати фінансування пріоритетних бюджетних потреб», – заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Раніше отримання Україною цих коштів до кінця червня анонсувала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн – під час конференції з відновлення України в Берліні.

У травні представники України і ЄС підписали рамкову угоду щодо фінансування з боку ЄС в рамках реалізації Ukraine Facility. За даними Мінекономіки, ця угода визначає практичні параметри фінансової підтримки в рамках Ukraine Facility – це інструкція, за якою здійснюватиметься координація, моніторинг, звітування та багато іншого.

Рада Європейського союзу 14 травня ухвалила план для Ukraine Facility, що визначає наміри уряду України щодо відновлення, реконструкції та модернізації країни, а також реформи, які він планує здійснити в рамках процесу вступу до ЄС протягом наступних чотирьох років. Цей крок дозволив розпочати регулярні виплати в рамках Фонду для України на 50 мільярдів євро.

Україна вже отримала два транші в рамках Ukraine Facility. Прем’єр України Денис Шмигаль заявляв, що загалом цього року Київ очікує в межах цієї програми отримати 16 млрд євро.

Новини