Економіка

Україна отримає перший транш від активів Росії до кінця літа – Домбровскіс

Україна отримає перший транш від активів Росії до кінця літа – Домбровскіс

Україна, ймовірно, отримає перший транш з доходів від заморожених російських активів до кінця літа, повідомив європейський комісар із питань торгівлі Валдіс Домбровскіс.

Як нагадав європейський чиновник, у травні було погоджено використання доходів від заморожених російських активів на користь України.

«За нашими оцінками, цього року завдяки нашим заходам буде доступно до 3 мільярдів євро (3,21 млрд доларів), і ми очікуємо здійснити перший платіж у розмірі 1,5 мільярда євро до літніх канікул», – додав Домбровскіс.

Єврокомісар додав, що «в першу чергу увага на використанні цих доходів буде зосереджена на військовій підтримці України».

«Ми працюємо на повну силу, щоб вже найближчим часом провести першу закупівлю», – наголосив Домбровскіс.

Раніше інформаційне агентство AFP повідомило, що лідери країн «Групи семи» домовилися надати Україні 50 мільярдів доларів до кінця року, використовуючи заморожені російські активи.

Раніше Financial Times повідомило, що Сполучені Штати готові виділити Україні кредит на суму 50 мільярдів доларів, забезпеченням для якого будуть заморожені в країнах Заходу російські активи.