Події

В ООН підтвердили загибель 4677 цивільних в Україні через агресію Росії

В ООН підтвердили загибель 4677 цивільних в Україні через агресію Росії

Управління Верховного комісара ООН із прав людини змогло підтвердити 4677 випадки загибелі, 5829 – поранення цивільних людей в Україні через повномасштабну війну, розпочату Росією.

Серед загиблих – щонайменше 321 дитина, серед поранених – 483.

Це дані від 24 лютого до півночі 23 червня, повідомили в УВКПЛ ООН.

При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі, «оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається з затримкою, та багато повідомлень із місць, звідки надходить інформація про втрати серед цивільного населення, все ще потребують підтвердження».

Це стосується, наприклад, населених пунктів Маріуполь (Донецька область), Ізюм (Харківська область) і Попасна, Лисичанськ і Сєвєродонецьк (Луганська область), «де, за повідомленнями, мали місце численні випадки загибелі чи поранення цивільних осіб».

В ООН додали, що більшість зафіксованих втрат серед цивільних були спричинені застосуванням вибухової зброї з широкою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні й авіаудари.​

За даними мера Маріуполя Вадима Бойченка у травні, тільки в цьому місті внаслідок дій російських військ загинули понад 20 тисяч цивільних.

Новини