Події

Війська США і Франції провели навчання в Румунії

Війська США і Франції провели навчання в Румунії

Війська США та Франції, які входять до складу бойової групи НАТО в Румунії, провели в четвер військові навчання, щоб перевірити оборону східного флангу Альянсу, повідомляє агенція АР.

У спільних бойових навчаннях на чорноморському навчальному полігоні в Капу Мідія брали участь близько 350 військовослужбовців багатонаціональної бойової групи, які відпрацьовували стрільбу бойовими боєприпасами з комплексу HIMARS.

Міністерство оборони Румунії заявило, що метою навчань, які проводилися з 2 по 10 лютого, є перевірка «сумісності артилерійських систем» НАТО у вигаданому сценарії колективної оборони за статтею 5 на південно-східній території альянсу.

Читайте також: Москва не має бажання припиняти війну найближчим часом – Столтенберґ

Стаття 5 НАТО є центральною в його установчому договорі. Пункт вимагає від кожного члена альянсу прийти на допомогу будь-якому союзнику, який цього просить. Стаття 5 була застосована лише один раз: США після терактів 11 вересня 2001 року.

Наприкінці минулого місяця близько 600 французьких солдатів, направлених до Румунії, також провели бойові навчання, щоб перевірити готовність НАТО в регіоні. Навчання проходили на полігоні поблизу міста Смардан на сході Румунії, у них брали участь близько 200 військових машин, у тому числі чотири французькі бойові танки Leclerc.

У січні Альянс розгорнув літаки спостереження в Румунії, звідки вони протягом кількох тижнів виконуватимуть місії для моніторингу російської військової активності поблизу кордонів альянсу.