Політика

Вказівок про перешкоджання переміщенню військовозобов’язаних у найближчі дні немає – Залужний

Вказівок про перешкоджання переміщенню військовозобов’язаних у найближчі дні немає – Залужний

Вказівок про перешкоджання переміщенню військовозобов’язаних у найближчі дні немає – Залужний

Військове командування України не надавало вказівок щодо перешкоджання переміщенню військовозобов’язаних громадян у найближчі дні, заявив головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

«Шановні громадяни – призовники і військовозобов’язані! Нагадую, триває війна. Ви потрібні своїй державі! Всі, хто досі не стоїть чи не поновився на військовому обліку, мають це зробити. Ті з вас, хто планує виїзд за межі своїх районів і областей, мають взяти дозвіл у ТЦК (територіальний центр комплектування – ред.). Жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося», – написав Залужний у фейсбуці.

Генеральний штаб ЗСУ 5 липня прокоментував повідомлення про обмеження на право військовозобов’язаних громадян залишати місце проживання без дозволу військкомату.

Як повідомило командування, закон про військову службу передбачає на воєнний час заборону призовникам, військовозобов’язаним та резервістам залишати місце проживання без погодження з керівником місцевого центру комплектування та соціальної підтримки.

«З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час», – повідомляє Генштаб.

Читайте також: У Міноборони заявили, що обмежень на перетин кордону для жінок не планують

Такий дозвіл видають на період від 30 діб до року. Наразі командування розглядає додаткове унормування порядку переміщення людей, які мають систематично перетинати адміністративні межі через службову й особисту необхідність.

«Просимо з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни», – додали в пресслужбі штабу.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Того ж дня в Україні запровадили воєнний стан і оголосили мобілізацію. Більшості чоловіків віком від 18 до 60 років заборонено виїздити за кордон.

Новини