Економіка

виробник безпілотників Bayraktar каже, що не продаватиме їх Росії

виробник безпілотників Bayraktar каже, що не продаватиме їх Росії

Гендиректор компанії Baykar Халук Байрактар заперечив можливість продажу безпілотників «Байрактар» Росії. Про це він сказав в інтерв’ю ВВС.

Керівник турецької компанії наголосив, що про це «не може бути й мови».

«Гроші не є для нас пріоритетом. Гроші та матеріальні ресурси ніколи не були метою у нашому бізнесі. Тому скільки б грошей нам не пропонували, чесно кажучи, не може бути й мови про те, щоб у цій ситуації передати їм їх. У цей період вся наша підтримка повністю на боці України, оскільки у нас дуже міцний зв’язок, і Україна зазнає дуже несправедливої, агресивної та необґрунтованої атаки», – зазначив Халук Байрактар.

26 липня президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що президент Росії Володимир Путін шукає співробітництва з турецькою компанією Baykar, яка виробляє відомі безпілотники «Байрактар».

«Путін сказав мені, що хоче працювати з компанією Baykar. Він запропонував створити завод у Росії, як це зробили в Об’єднаних Арабських Еміратах», – сказав тоді Ердоган.

Дрони турецького виробництва перебувають на озброєнні української армії з 2021 року. Після початку повномасштабного вторгнення ЗСУ завдавали знищували техніку та живу силу противника з допомогою «Байрактарів», а поставки турецьких безпілотників стали викликати невдоволення Москви. У результаті Туреччина засекретила продаж «Байракторів» Києву.

Співвласник та технічний директор Baykar – Сельчук Байрактар – є зятем Ердогана.