Політика

Захід повинен поспішити з допомогою Україні, щоб зруйнувати теорію Путіна

Захід повинен поспішити з допомогою Україні, щоб зруйнувати теорію Путіна

Захід повинен поспішити з допомогою Україні, щоб зруйнувати теорію Путіна

Захід повинен поспішити надати Україні підтримку, необхідну для проведення контрнаступальних операцій, щоб зруйнувати теорію перемоги російського президента Володимира Путіна і не допустити затягування війни більше. Про це йдеться в звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики вважають, що теорія перемоги російського президента Володимира Путіна, згідно з якою Росія зможе здійснювати повзуче просування в Україні до нескінченності, стимулюватиме Путіна до затягування війни і зміцнюватиме його прагнення до знищення української державності.

«Путін і російське військове командування, ймовірно, розглядають повзучі наступальні операції як більш гарантований підхід до досягнення успіху в Україні, ніж великі наступальні операції, і, схоже, приймають реальність того, що російським військам, можливо, доведеться переслідувати окремі оперативно важливі цілі протягом багатьох місяців, якщо не років», – йдеться у звіті.

Як зауважують аналітики, затяжна війна сприяє розрахункам Путіна, оскільки він, ймовірно, вважає, що Росія зможе утримати будь-яку територію, яку вона захоче, і що чим довше триватиме війна, тим більша ймовірність того, що російські війська зможуть досягти заявлених ним територіальних цілей.

У ISW припускають, що затяжна війна, ймовірно, спонукатиме Путіна відкрито ставити нові територіальні цілі, якщо він зрозуміє, що українські сили не можуть ані зупинити його просування, ані провести значущі контрнаступи.

Путін зберігає свою мету повністю знищити українську державність та ідентичність, а всі його цілі щодо територіального завоювання в Україні є засобом для досягнення цієї мети, зазначається в звіті.

Президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю виданню Philadelphia Inquirer, опублікованому 30 червня, що він побоюється, що Захід боїться наполягати на повній перемозі України через занепокоєння щодо стабільності в Росії, і цей страх дозволив Путіну продовжувати захоплення якомога більшої частини української території. Зеленський попередив, що кожне російське просування посилює позицію Росії на переговорах і що Путін може вирішити спробувати використати цю позицію у відповідний момент, щоб домогтися припинення вогню, яке дозволило б Росії підготуватися до майбутньої агресії проти України.

Читайте також: «Щоб вчасно отримувати допомогу» – Умєров про перехід формату «Рамштайн» під контроль НАТО

16 червня Володимир Зеленський заявив, що західна допомога досі надходить до України із запізненням.

Перед цим генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ визнав, що затримка у підтримці України мала «серйозні наслідки».

Новини