Головне

«Здавати Слов’янськ ніхто не збирається». Голова ВЦА розповів про оборону міста

«Здавати Слов’янськ ніхто не збирається». Голова ВЦА розповів про оборону міста

«Здавати Слов’янськ ніхто не збирається». Голова ВЦА розповів про оборону міста

Оборону в Слов’янську на Донеччині вибудовують зі першого дня повномасштабного вторгнення Росії і зараз українські військові місто здавати не збираються, наголосив голова Слов’янської військово-цивільної адміністрації Вадим Лях. Про це він сказав в коментарі Радіо Свобода.

«Здавати Слов’янськ точно ніхто не збирається. Військові налаштовані по-бойовому. Вони це демонструють протягом чотирьох місяців. Бажання у російських військ просунутися з Ізюма було вже давно. Там гарячі тривали бої. Зараз там ще більше сконцентрувалося військ. Де буде головний удар, сказати складно. Але я не бачу ніяких панічних настроїв, навпаки – тримаймося. Наші військові в очікуванні великого удар тут вже давно. Обороні споруди будуються з першого дня, в основному за межею міста, щоб не допустити ворога у Слов’янськ, а зустріти його на підступах. Особисто я в цьому плані оптимістично налаштований», – заявив Вадим Лях.

Він додав, що російські війська зараз ведуть наступ на місто з трьох напрямків.

«Перший, де наступ триває вже більше трьох місяців – це ізюмський напрямок, біля села Долина наші війська стоять, відстань до міста – 30 кілометрів, далі ворог не просувається. Наші військові сили стримують ворога, не дають оточити місто. Святогірськ-Богородичне – десь місяць тому з’явився цей напрямок. Там теж особливого руху немає. Намагаються закріпитися, але знову ж таки успіху не мають. І лиманський напрямок – селище Райгородок. Лінія фронту там проходить вздовж річки Сіверський Донець. По прямій відстань кілометрів 10 до фронту. Реактивна артилерія добиває до Слов’янська вже давно. Вже не одиночні прильоти, а одразу 1-2 залпи», – сказав Вадим Лях.

За його даними, від початку повномасштабного вторгнення Росії у Слов’янській громаді від обстрілів загинули 17 людей, 67 – травмовані.

Про те, що РФ намагається вести штурмові дії на Слов’янському напрямку, повідомили 7 липня у Генштабі ЗСУ.

Раніше Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані своєї розвідки повідомило, що бій за Слов’янськ може стати наступною ключовою битвою в боротьбі за Донбас.

Новини