Економіка

Зеленський анонсував «рішення» для більш надійного проходження опалювального сезону 

Зеленський анонсував «рішення» для більш надійного проходження опалювального сезону 

Однією з перших груп для втілення пунктів Формули миру має стати група з енергетики – про це заявив президент Володимир Зеленський у зверненні 19 червня.

«Ми маємо повернути реальну енергетичну безпеку в усіх її аспектах та подолати російське ставлення до енергії, до енергоресурсів як до зброї. Це стосується також і захисту від російського енерготерору. Світ і в цьому здатен допомогти. Вже на липень ми готуємо перші кроки саме в цьому напрямі», – розповів він.

Зеленський додав, що провів сьогодні нараду з членами уряду, Офісом президента та секретарем Ради національної безпеки і оборони щодо ситуації в енергетиці.

«Ми готуємо рішення, які зроблять більш надійним проходження опалювального сезону та дадуть людям більше можливостей пройти і зараз цей надзвичайно складний період з погляду енергетики, дефіцитів і відключень», – заявив президент.

Читайте також: Сили РФ вночі атакували енергетичний об’єкт у центрі України, є пошкодження – Міненерго

Він також зазначив, що доручив «представити всі деталі» щодо того, що може зробити держава, а також на які конкретні напрями в енергетиці треба й надалі мобілізовувати партнерів України.

Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. Шість комбінованих цілеспрямованих атак РФ на українську енергосистему спричинили вимушені відключення світла. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».