Політика

Зеленський звернеться до ООН онлайн, попри заперечення Москви

Зеленський звернеться до ООН онлайн, попри заперечення Москви

Зеленський звернеться до ООН онлайн, попри заперечення Москви

Президент України Володимир Зеленський зможе виступити перед Генеральною асамблеєю ООН в режимі онлайн. За це проголосував 101 член Генасамблеї, семеро проголосували проти і 19 утрималось, повідомляє «Голос Америки».

Країни також відкинули поправку від Білорусі, яка пропонувала заборонити будь-кому виступати із відеозверненнями. Російський посол в ООН виступив проти дозволу і зазначив, що Зеленський вільно подорожує Україною, пише Reuters. Представництво України в ООН обґрунтувало запит на такий дозвіл війною, яку Росія розв’язала в Україні.

«Хоча президент Зеленський звернеться через відео, гадаю, він отримає в 1000 разів більше уваги, ніж більшість президентів та прем’єр-міністрів, які виступатимуть перед Генеральною асамблеєю особисто», – сказав у коментарі «Голосу Америки» директор антикризової групи ООН Річард Гован.

Гован вважає, що у своїй промові Зеленському варто показати, що він розуміє занепокоєння світу стосовно продовольчої безпеки і продемонструвати бажання України допомогти світові з вирішенням цих проблем.

Виступ Зеленського, повідомляє AFP, запланований на середу, 21 вересня.

Через пандемію коронавірусу виступи на засіданні Генеральної асамблеї ООН в 2020 та 2021 роках проводились у дистанційному режимі, однак цього разу засідання буде проведене в очному режимі в Нью-Йорку.

США дали візи делегації російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова для участі в засіданні Генеральної асамблеї, однак лише для половини складу делегації, який подала Москва, їх було схвалено, повідомляє Reuters.

Згідно з листом від посла Росії в ООН Василя Небензі до генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерріша, Москва попросила у Вашингтону 56 віз, але отримали схвалення лише на 24. Про це агентство Reuters повідомило російське дипломатичне джерело.

Новини