Події

ЗСУ відбили щонайменше 10 наступів загарбників, але в напрямку Бахмута вони мали «частковий успіх»

ЗСУ відбили щонайменше 10 наступів загарбників, але в напрямку Бахмута вони мали «частковий успіх»

Російські війська в напрямку Бахмута мали «частковий успіх», намагаються закріпитися, повідомляє у вечірньому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, українські військові відбили щонайменше десяток наступів загарбників.

«Наступальними та штурмовими діями російські окупанти безуспішно намагалися прорвати оборону наших підрозділів та просунутися в напрямках населених пунктів Спірне, Івано-Дарʼївка, Виїмка, Яковлівка, Кодема, Вершина та Зайцеве. Зазнали втрат та хаотично відійшли. В окремих районах тривають бойові дії», – йдеться у повідомленні.

У Генштабі також повідомляють про російські спроби штурму у районах Спартака, Пісків та Мар’їнки – окупантів відкинули. Війська РФ наступали у напрямку Єгорівка – Павлівка, їх зупинили і відкинули назад.

Окрім того, загарбники намагалися вести наступальні бої у напрямках Пасіка – Богородичне і Тихоцьке – Долина, отримали відсіч та втекли.

За даними Генштабу, також на Бахмутському напрямку російські війська намагалися вести розвідку біля Спірного, українські військові їх знешкодили.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На середину липня Україна оцінювала втрати Росії у війні в більш ніж 38 тисяч особового складу. Кремль не озвучує дані щодо загиблих під час вторгнення, але визнає, що втрати «значні». Наприкінці червня президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п’яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини станом на 24:00 31 липня змогло підтвердити 5327 випадків загибелі, 7257 – поранення цивільних людей в Україні через повномасштабну війну, розпочату Росією. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Новини