Події

дозвіл бити по Росії і надання ППО захистять Харківщину від російських атак

дозвіл бити по Росії і надання ППО захистять Харківщину від російських атак

Надання західних систем протиповітряної оборони та зняття західних обмежень на здатність України завдавати ударів по військових цілях на російській території є вкрай важливими для того, щоб Україна відбила російські удари по місту Харків – про це заявляє Інститут дослідження війни у звіті від 2 червня.

Аналітики зазначають, що десяток західних країн частково або повністю зняли обмеження на використання Україною західної зброї для нанесення ударів по військових об’єктах на території Росії.

«Ці зміни в політиці дозволять українським силам використовувати системи, надані Заходом, для нанесення ударів по російських районах обстрілу та базування в прикордонних районах і повітряному просторі Росії», – йдеться у звіті.

Однак, в Інституті вивчення війни кажуть, що дві батареї Patriot на півночі Харківської області, про які раніше просив президент Володимир Зеленський, мали б обмежену ефективність у захисті від російських авіаударів без можливості вести вогонь по російських літаках у російському повітряному просторі.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область. На тлі російського наступу на півночі Харківщини президент України Володимир Зеленський заявив, що для захисту Харкова від російських атак потрібні кілька додаткових систем протиповітряної оборони Patriot.

Новини