Події

Енергоблок Хмельницької АЕС під’єднали до мережі після ремонту – Міненерго

Енергоблок Хмельницької АЕС під’єднали до мережі після ремонту – Міненерго

Енергоблок Хмельницької АЕС підключили до мережі після ремонтних робіт, йдеться в повідомленні Міністерства енергетики.

«На два тижні раніше запланованого терміну після необхідних ремонтних робіт підключено до енергомережі енергоблок Хмельницької атомної електростанції», – кажуть у відомстві.

Зазначається, що наразі у зв’язку із введеними обмеженнями НЕК «Укренерго» енергоблок ХАЕС видає в українську енергосистему 300 МВт/год. Після зняття обмежень блок буде завантажено додатково.

Окрім цього, за даними Міненерго, ввечері 30 березня за командою диспетчера НЕК «Укренерго» застосовувалися аварійні графіки відключення у Донецькій, Дніпропетровській, Сумській, Полтавській областях. Причина – мережеві обмеження на магістральних лініях оператора системи передачі для недопущення перевантаження перетинів.

Раніше, 14 березня, з технічних причин був відключений один із атомних блоків на Хмельницькій АЕС. Для забезпечення потреб споживачів та промисловості працюють резерви теплової та гідрогенерації. Також відомство планує комерційний імпорт та експорт електроенергії. Зокрема, на цю добу прогнозується імпорт електроенергії в обсязі 4 066 мегават на годину, експорт – до 5 837 мегават на годину, кажуть у Міненерго.

На початку березня британська розвідка повідомила, що протягом лютого 2024 року Росія намагалася пошкодити об’єкти регіональної енергетики, однак енергосистема України підтримує стабільну роботу. Розвідка Британії вважає, що цими ударами Росія хотіла «погіршити промислову діяльність в Україні».

Новини