Політика

Франція не вірила, Німеччина воліла б, щоб Україна здалася – Джонсон розповів про настрої країн перед вторгненням РФ

Франція не вірила, Німеччина воліла б, щоб Україна здалася – Джонсон розповів про настрої країн перед вторгненням РФ

Колишній прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон розповів, що говорили представники Німеччини, Франції та Італії про повномасштабне вторгнення РФ в Україну до того, як це ще не сталося.

В інтерв’ю CNN Джонсон сказав, що Франція «до останнього моменту заперечувала» можливість нападу Росії.

Німеччина до початку повномасштабної війни в Україні вважала, що «якщо це станеться, це буде катастрофа, тому буде краще, якщо все закінчиться швидше, а Україна здасться», сказав Джонсон. І пояснив такий підхід «усілякими економічними причинами».

Уряд Італії, який на той час очолював Маріо Драгі, казав, що не зможе підтримати позицію інших країн через «величезну» залежність від російських вуглеводнів, розповів Джонсон.

Однак після вторгнення Росії, наголосив ексголова британського уряду, всі країни згуртувалися навколо України та надають їй постійну підтримку.

«Всі – німці, французи, італійці – всі, включаючи Джо Байдена, побачили, що варіантів просто немає. Тому що ви не змогли домовитися з цим хлопцем», – сказав Джонсон, маючи на увазі президента Росії Володимира Путіна. Джонсон зазначив, що це був «ключовий момент».

Американська розвідка попереджала про підготовку до війни з осені 2021 року, проте до останнього моменту багато світових політиків не вірили в те, що вона станеться чи буде тривалою.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацію», згодом – «захист Донбасу». А у вересні та на початку жовтня Росія здійснила спробу анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Україна і Захід заявили, що ці дії незаконні. Генасамблея ООН 12 жовтня схвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії РФ окупованих територій України.

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На кінець жовтня Україна оцінювала втрати Росії у війні у понад 70 тисяч загиблих військових. У вересні Росія заявила, що її втрати менші від 6 тисяч загиблих. У червні президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п’яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей. А у вересні армія України внаслідок блискавичного контрнаступу звільнили майже усю окуповану до того частину Харківщини.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах.

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією. Зокрема, на Чернігівщині, Харківщині, Херсонщині.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини підтвердило (верифікувало) 6 557 випадків загибелі і 10 074 випадки поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Такими є дані організації від 24 лютого до 13 листопада. В ООН наголошують, що реальне число загиблих є значно вищим.

Новини