Головне

Генштаб повідомляє про невдалі спроби наступу армії РФ на кількох напрямках на Донеччині

Генштаб повідомляє про невдалі спроби наступу армії РФ на кількох напрямках на Донеччині

Російські війська зосередили зусилля на захопленні Донецької області та утриманні захоплених районів на півдні та сході України, а також на відновленні боєздатності підрозділів, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України увечері 23 серпня.

Зокрема, на Донеччині армія Росії безуспішно намагалася здійснити розвідку боєм у напрямку Зайцевого і мусила відійти.

«Наступальними та штурмовими діями противник намагався просунутися у напрямках населених пунктів Соледар, Кодема, Бахмут, Зайцеве та Курдюмівка, успіху не мав, відійшов», – йдеться в зведенні.

Безуспішними, за даними командування, були також спроби російських підрозділів покращити тактичне положення у напрямках Новомихайлівки та Золотої Ниви.

Крім того, російські війська намагалися прорвати оборону ЗСУ у напрямках Красногорівки, Первомайського та Невельського, проте мусили «хаотично відступити».

Російське корабельне угруповання, за даними штабу, продовжує блокувати цивільне судноплавство в північно-західній частині Чорного моря.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На середину липня Україна оцінювала втрати Росії у війні в більш ніж 38 тисяч особового складу. Кремль не озвучує дані щодо загиблих під час вторгнення, але визнає, що втрати «значні». Наприкінці червня президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п’яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини станом на 24:00 31 липня змогло підтвердити 5327 випадків загибелі, 7257 – поранення цивільних людей в Україні через повномасштабну війну, розпочату Росією. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Новини