Політика

Голова АМКУ Кириленко відреагував на справу НАБУ та САП, відкриту щодо нього після розслідування «Схем»

Голова АМКУ Кириленко відреагував на справу НАБУ та САП, відкриту щодо нього після розслідування «Схем»

Голова Антимонопольного комітету України Павло Кириленко, у родини якого «Схеми» знайшли майна на 70 мільйонів гривень, заявив, що «надасть усе, що від нього вимагатиметься, для всебічного і об’єктивного розслідування». Про це пресслужба АМКУ повідомила «Суспільному» у відповідь на прохання прокоментувати відкриття Національним антикорупційним бюро України та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою кримінального провадження щодо Кириленка за статтями «незаконне збагачення» та «декларування недостовірної інформації».

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження 22 березня – наступного дня після виходу матеріалу «Схем» (Радіо Свобода), в якому журналісти виявили, що родина посадовця у період 2020-2023 років придбала нерухомість і автівки загальною ринковою вартістю понад 70 мільйонів гривень.

Йдеться про великий маєток та дві земельні ділянки під Києвом, 200 квадратних метрів офісної нерухомості в столиці, два кросовери, три квартири з паркомісцями в елітних житлових комплексах Києва та четверо апартаментів з паркомісцями в Ужгороді, оформлені на батьків та бабусю дружини. «Схеми» з’ясували, що ніхто з родичів Кириленка не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно. При цьому, посадовець не вказував в декларації нерухомість та авто, якими користується його родина.

Як дослідили журналісти «Схем» (Радіо Свобода), елітне майно, здебільшого оформлене на родичів дружини Кириленка, вони придбали у період, коли він очолював Донецьку обласну адміністрацію та до його переведення у Київ на посаду голови АМКУ у 2023 році. При цьому, ніхто з родичів не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно, йдеться в розслідуванні.

У коментарі «Схемам» Кириленко заявив, що джерело статків – це стартовий капітал родини, який був сформований у 90-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини вигідно продала акції заводу «Стирол» у Горлівці, отримані нею як працівницею заводу. Знайти офіційне підтвердження цим операціям журналістам не вдалось.

Родичі Кириленка також не змогли надати документальних підтверджень цій версії походження статків сім’ї, заявляючи, що «все залишилось в окупованій Горлівці».

Також «Схеми» з’ясували, що Кириленко не вказав у декларації майно, яким користується він і його родина. Йдеться про 4-кімнатну квартиру в Києві площею у майже 200 квадратних метрів, де посадовець мешкає з сім’єю, а також автомобіль BMW X3, на якому пересувається дружина Кириленка.

Новини