Головне

Іран вперше визнав, що надавав Росії дрони, але «до війни в Україні» – AP

Іран вперше визнав, що надавав Росії дрони, але «до війни в Україні» – AP

Міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахян вперше визнав, що його країна надавала Росії дрони-камікадзе, передає агентство Associated Press 5 листопада.

«Ми надали обмежену кількість дронів Росії за кілька місяців до війни в Україні», – цитують журналісти заяву Амірабдоллахяна.

Водночас голова МЗС стверджує, що Тегеран нібито не знав про застосування дронів проти України.

«Якщо (Київ – ред.) має документи, які підтверджують, що Росія застосувала іранські дрони в Україні, вони мають надати їх нам. Якщо нам доведуть, що Росія використала іранські дрони у війні проти України, ми не залишимося байдужими», – додав він.

Читайте також: МЗС попередило Іран про наслідки у разі передачі Росії ракет і додаткових дронів

Співпраця Росії й Ірану активізувалася після російського повномасштабного вторгнення в Україну. У цій війні, як заявили Україна та західні країни, Росія використовує дрони-камікадзе Shahed-136 іранського виробництва, які були задіяні, зокрема, під час масованих ударів по українських містах у жовтні.

В Ірані та Росії неодноразово заперечували інформацію про постачання дронів. 20 жовтня ЄС і Велика Британія запровадили санкції проти виробника дронів-камікадзе – компанії Shahed Aviation Industries – і трьох іранських військових чиновників.

За даними Washington Post, Іран також погодився таємно передати Росії балістичні ракети малої дальності класу «земля-земля» Fateh-110 і Zolfagha.

Новини