Головне

Лідери «Групи семи» зобовʼязалися продовжити підтримку України

Лідери «Групи семи» зобовʼязалися продовжити підтримку України

Лідери «Групи семи» (G7), яка обʼєднує провідні економіки світу, заявили 19 травня, що гарантують Україні необхідну підтримку на цей рік і на початок 2024 року. Про це повідомляє агенція Reuters.

«Сьогодні ми робимо нові кроки, щоб забезпечити поразку незаконної агресії Росії проти суверенної держави Україна та підтримати український народ у його прагненні до справедливого миру, заснованого на повазі до міжнародного права», – йдеться у заяві учасників саміту «Групи семи», який розпочався 19 травня в японському місті Хіросіма.

Війна в Україні є однією з головних тем триденного саміту, який розпочався 19 травня. Очікується, що лідери зроблять спільну заяву про підтримку України та оприлюднять нові заходи, щоб обмежити здатність Росії фінансувати та забезпечувати війну.

Країни-члени G7 – Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія та Сполучені Штати – є серед тих держав, які найбільше підтримують Україну за умов російської агресії.

Міністерство закордонних справ Японії 18 травня повідомляло, що Зеленський візьме віртуальну участь у недільній сесії G7 на запрошення, отримане на початку цього року від прем’єр-міністра Японії Фуміо Кісіди.

Новини