Події

МОЗ спростовує дані про холеру в постраждалих через руйнування Каховської ГЕС областях

МОЗ спростовує дані про холеру в постраждалих через руйнування Каховської ГЕС областях

Міністерство охорони здоров’я заявляє, що інформація щодо спалахів холери в областях, які постраждали від підтоплення через руйнування Каховської ГЕС, не відповідає дійсності та є частиною російської ІПСО.

Як повідомляє пресслужба відомства, на сьогодні на території Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської та Одеської областей не зареєстровано жодного підтвердженого випадку холери.

«Центри контролю та профілактики хвороб щоденно проводять моніторинг води – питної та з поверхневих водойм – й оперативно інформують органи місцевого самоврядування про зміну у показниках якості та безпечності води, розподіляють таблетки для знезараження питної води серед населення. Крім того, фахівці ЦКПХ інформують населення щодо небезпеки та заборони купання, особливо на Одещині. Тому закликаю громадян не довіряти «фейкам» з соціальних мереж, а отримувати інформацію з офіційних джерел МОЗ», – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

У МОЗ додають, що за підсумками проведених досліджень, вода, яка подається централізовано через мережу водопостачання або підвозиться населенню, відповідає санітарним нормам та є безпечною для споживання.

Вздовж річища Дніпра та вздовж морського узбережжя щоденно проводиться моніторинг води поверхневих водойм в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях, наразі найбільш значні відхилення від показників безпеки, згідно з вірусологічними, мікробіологічними та паразитологічними дослідженнями, зафіксовані в Одеській області, додають у міністерстві.

Раніше у соцмережах з’явилися повідомлення про спалахи холери в областях, які постраждали від підтоплення внаслідок руйнування Каховської ГЕС.

На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили, замінували і контролювали гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російська окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.

ООН 18 червня повідомила, що Росія досі не надала їй доступ до окупованих районів Херсонщини, які постраждали внаслідок руйнування греблі Каховської ГЕС.

Читайте також: Таки підрив? Висновки західних вчених про причини руйнування Каховської ГЕС

Численні експерти вже заявили, що руйнування дамби відбулося, найімовірніше, через закладення великої кількості вибухівки на ГЕС, яку контролюють війська РФ.

Новини