Політика

Надати британські літаки швидко не вийде, але є «інший шлях» захистити Україну з повітря – Воллес

Надати британські літаки швидко не вийде, але є «інший шлях» захистити Україну з повітря – Воллес

Велика Британія наразі не зможе швидко надати Україні винищувачі – про це сказав міністр оборони країни Бен Воллес, якого цитує BBC.

За його словами, надання винищувачів може зайняти місяці, але натомість Велика Британія фокусується на використанні альтернативних засобів для повітряного захисту України.

Як цитує Британське мовлення, Воллес не виключив повністю надання Україні літаків, проте зазначив, що цілей захисту з повітря та підтримки наземних військ можна досягти, використовуючи далекобійні ракети та дрони.

Читайте також: Мецола закликала країни ЄС розглянути можливості надати винищувачі Україні

«Британія знає, що потрібно Україні, і з радістю допоможе різними способами, аби досягти результату. Того ж ефекту можна добитися іншим шляхом – не витрачаючи місяці, які, звичайно, знадобляться для передачі винищувачів», – заявив він.

Під час візиту до Великої Британії президент Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром країни, з британським королем і виступив у британському парламенті. Там він заявив, серед іншого, що Україні потрібні літаки.

Читайте також: «Червоної лінії» щодо надання Україні винищувачів немає – прем’єр Португалії

Незабаром західні медіа повідомили, що голова британського уряду доручив міністру оборони країни оцінити можливість надання Україні винищувачів.

Візити Зеленського відбуваються на тлі повідомлень про новий можливий наступ російських військ в Україні.

Новини