Політика

Парламент ухвалив закон про єдину роумінгову зону з ЄС

Парламент ухвалив закон про єдину роумінгову зону з ЄС

Верховна рада ухвалила в цілому закон щодо імплементації норм європейського законодавства з питань роумінгу, повідомив у телеграмі народний депутат Олексій Гончаренко.

Схвалений парламентом документ (проєкт закону №10265) передбачає, що українці зможуть користуватися зв’язком у країнах ЄС без додаткових платежів протягом чотирьох місяців, а європейці – в Україні.

Закон спрямований на поступову інтеграцію до Єдиного цифрового ринку ЄС, а саме – отримання Україною режиму внутрішнього ринку з ЄС в частині послуг роумінгу шляхом приєднання до єдиної роумінгової зони ЄС «Роумінг як вдома» (Roam-Like-AtHomе/RLAH).

Також відомо, що «закон гармонізує національне законодавство у сфері електронних комунікацій із законодавством Європейського Союзу».

У липні 2023 року сім українських та 22 європейські мобільні оператори погодили продовження скасування роумінгової плати для українців ще на 12 місяців.

Раніше Рада ЄС підтримала пропозицію не сплачувати українцям додаткові збори за мобільний зв’язок у європейських країнах, а європейці, які подорожуватимуть Україною будуть звільнені від додаткових платежів. Для цього єврочиновники схвалили спеціальні поправки до угоди про асоціацію України з ЄС.

Новини